Під такою назвою в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка нещодавно відбулася презентація виставки робіт у техніці батик Наталії Завалій. Вона працює науковим керівником відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
Наталія Валеріївна народилася у Кропивницькому. У дитинстві закінчила художню школу. Потім навчалася в училищі на художника-оформлювача. Згодом закінчила КДПУ ім. В. Винниченка, факультет живопису та графіки за фахом «Викладач образотворчого мистецтва». Роботи пані Наталі виконані у техніці складного батику. Це холодний і гарячий батик з елементами розпису тканини текстильними фарбами. Художниця чудово володіє різними техніками, серед яких розпис гуашшю, аквареллю та олією. Проте останні роки вона особливу увагу приділяє саме авторській техніці з розпису батику.
Велику увагу розвитку таланту Наталії приділяли батьки. Мама теж малювала, але була аматором у цій справі, а тато працював на радіозаводі і водив доньку в художню школу. А на свята завжди дарував альбоми, фарби, буклети, а коли вона ночами створювали свої роботи з батику, тато виготовляв рамочки для її робіт.
Наталія Валеріївна не новачок у мистецькому світі Кропивницького. Вона вже досить давно і часто виставляє свої роботи у Києві, Корсунь-Шевченківському, Черкасах, Чигирині. Також роботи Наталії Валеріївни є у багатьох колекціях за кордоном, зокрема, у Данії, Італії, Росії, Болгарії та Німеччині. Пані Наталя також бере активну участь у творчому об’єднанні майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та художників-аматорів «Дивосвіт» обласного Центру народної творчості та громаського об’єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Єлисаветградський узвіз». У представлених роботах відображені архітектурні споруди нашого міста, які обрамлені в квіти, занесені до Червоної книги Кіровоградської області.
– Пані Наталю, як саме ви підбирали квіти до пам’яток архітектури?
– Я робила багато ескізів перед тим, як намалювати остаточний варіант. Передусім орієнтувалася на колір, яке було зображення і вже потім підбирала квіти.
Також на презентації було представлено фрагмент передачі «Екологія душі», яка була присвячена саме цій виставці на основі робіт художниці. В ній зокрема йдеться про історію створення зображень таких споруд як храм св. Володимира Великого, Кіровоградський український академічний музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького, площа Героїв Майдану.
– Розкажіть, будь ласка, як у вас виникла ідея створити таку передачу?
– Я працюю в обласному краєзнавчому музеї і дізналася про проведення музейного фестивалю. Коли побачили мої роботи, мені запропонували зробити невеличкий фільмдля цього фестивалю, який відбувався у Дніпрі.
– Наталіє Валеріївно, а які ще картини ви плануєте намалювати?
–Взагалі планую ще багато створити картин – зокрема, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Є. Маланюка.
Привітати Наталію Завалій з виставкою прийшли її колеги та друзі, у тому числі з Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, громадського об’єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Єлисаветградський узвіз», Кіровоградського художнього музею. А авторка цих рядків подарувала Наталії Завалій свій вірш про рідний край.
Світлана НІКОЛАЄВСЬКА