20 нових спеціальностей

1. Фахівець з виробництва органів. Розвиток науки зробить можливим виробництво живих органів і навіть окремих систем людського організму, тому знадобляться професіонали у цій сфері.

2. Фахівець з наномедицини. Досягнення нанотехнологій у сфері субатомних механізмів і методів лікування сприятимуть істотним змінам в охороні здоров’я, практиці нових методів лікування.

3. Фахівці з вирощування генно-модифікованих сільськогосподарських культур і розведення худоби із застосуванням генної інженерії. В майбутньому фермери застосовуватимуть генну інженерію при збільшенню врожаю і виробництва білків, корисних для здоров’я людей.

4. Велнес-консультант для літніх людей. Старіючому населенню потрібні фахівці, які допомагатимуть піклуватися про своє здоров’я і благополуччя. У своїй роботі консультанти застосовуватимуть досягнення сучасної медицини і напрацювання у сфері лікарських засобів, протезування, психології, природних препаратів, дієти і фітнеса.

5. Хірург зі збільшення пам’яті. Нова спеціалізація хірургів, роль яких – збільшувати ресурс пам’яті людини. Одним із завдань стане допомога тим, у кого пам’ять буквально “переобтяжена”.

6. Фахівець з етики “нової науки”. З розвитком клонування та інших новітніх областей науки може знадобитися новий клас фахівців з етики, які розбиратимуться у цих дисциплінах і допомагатимуть суспільству робити вибір.

7. Космонавти, космічні гіди та архітектори. Є компанії, які розвивають космічний туризм, тому в перспективі розвиток професій: космічні гіди і пілоти, архітектори, які проектуватимуть інфраструктуру для перебування в космосі.

8. Фахівці вертикальних ферм. До 2020 року можна збільшити виробництво продовольства за рахунок зведення вертикальних ферм у міських хмарочосах. Керівники господарств повинні володіти знаннями в інженерній науці й торгівлі.

9. Фахівці з боротьби зі зміною клімату, які виявляються все сильніше, виникає необхідність у фахівцях-інженерах, які допоможуть послабити чи навіть обернути негативні ефекти. Зміна клімату та погода – від цього людство залежатиме набагато більше, ніж раніше.

10. Фахівець з карантину. Багато країн можуть виявитися не готовими до ситуації раптового і швидкого поширення смертоносного вірусу. Медичних кадрів для вирішення проблем буде недостатньо. Хтось повинен стежити за дотриманням умов карантину.

11. Погодна поліція. Мета – відстежувати і блокувати можливі несанкціоновані спроби вплинути на погоду, кому дозволятиметься втрутитися в природні процеси, наприклад, розстрілювати хмари йодидом срібла, щоб викликати опади.

12. Віртуальний юрист. Інтернет відіграє все більшу роль у повсякденному житті, і є потреба фахівців права, які вирішуватимуть суперечки між людьми з різних країн і регіонів, де діє різне законодавство.

13. Менеджер аватарів/віртуальні вчителі. В процесі навчання на елементарному рівні на допомогу викладачеві прийдуть аватари або комп’ютерні персонажі, в ролі індивідуального інтерактивного помічника учня. Стежити за роботою аватарів для учнів спеціальні менеджери – куратори.

14. Розробники альтернативних видів транспорту. У майбутньому виникне необхідність у проектувальниках і виробниках транспортних засобів нового покоління, для виробництва і експлуатації – альтернативні матеріали і паливо.

15. Фахівці з адресного оповіщення. У міру того, як контент на телебаченні, радіо і в Інтернеті все більше персоналізуватиметься, виникне необхідність у залученні фахівців, які працюватимуть з продюсерами і рекламодавцями над створенням новин, інформації, адресно орієнтованої на індивідуальні інтереси.

16. Фахівець з утилізації непотрібної інформації. Зі збільшенням обсягів інформації, які зберігається на комп’ютерах, актуальним стане завдання видалення непотрібних масивів даних, щоб не стати жертвою несанкціонованого доступу і розкрадання персональної інформації.

17. Фахівець з упорядковування віртуального простору. Професіонали в цій області допомагатимуть організувати “електронний” бік життя сучасної людини: ефективна робота всіх додатків і елпошти, за впорядковане зберігання даних.

18. Часовий брокер / трейдер банку часу. Банк часу – це взаємне співтовариство, в якому будь-який з учасників зможе заробляти часові одиниці, надаючи послугу іншому, і використовуватиме їх для оплати послуги, що виконуватиметься співтовариством на його користь. Брокер організатор операцій на такій біржі.

19. Соціальний працівник в соціальних мережах. Соціальний працівник для тих, хто не інтегрувався в соцмережі або постраждав у віртуальному співтоваристві.

20. Фахівець з персонального брендінгу. Передбачається розширення ролі стилістів та іміджмейкерів зірок, які створюють персональнийо “бренд” клієнта, в соцмережі. До кола питань входитиме “розробка” індивідуальності у блогах, соцмережах та інших ресурсах Інтернету.

Вибрати мову сайту »