Під такою назвою минулого тижня, у День Героїв Небесної Сотні, в обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка у Кропивницькому відбувся незвичайний національно-патріотичний захід. Його ініціював та реалізував завідувач сектору національно-патріотичного виховання міської Станції юних техніків Павло Чорний.
За формою це було схоже на моновиставу, хоча й з інтерактивним стрижнем. Якщо точніше, то Павло Чорний, маючи великий педагогічний та поетичний досвід, показав, як під час уроку можна згадати події в Україні грудня 2013 – лютого 2014 року і вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто віддав життя за волю, незалежність, за світле майбутнє нашої країни. Причому звучав цей урок віршованою українською літературною мовою.
А починався він, звісно, з переклички: під час хвилини мовчання студенти і школярі почергово зачитували імена та прізвища тих, хто загинув на Майдані у грудні 2013 – лютому 2014 року, але дав нам гідний життєвий урок. Автор розповів, що одним з тих днів зайшов до церкви, де якраз лунала молитва, і він настільки проникся цією містерією, що потім написав вже власну молитву. Молитву, яка присвячена героям Небесної Сотні. І ця молитва справила неабияке враження на присутніх у залі бібліотеки студентів і школярів. Загалом під час проведення цього заходу усі були сповнені емоційного піднесення.
Про сто неба
Три слова про тих,
Про яких забувати не треба, –
Літніх, в розквіті та молодих,
Що тоді полягли
Просто неба.
Просто неба палала тоді
Вогняна хуртовина лютнева.
Ті на подвиги йшли в правоті,
Хто постав проти зла просто неба.
Просто неба Свободі хвала!
Бути в рабстві – ганьба і халепа.
Тож весна для достойних прийшла
Серед тої зими.
Про 100 неба.
Треба відзначити, що це не перший проект Павла Чорного – їх уже близько десяти. В них, застосовуючи різні форми (пізнавальні, ігрові, казкові, комбіновані), він дає приклади того, як можна здійснювати національно-патріотичне та військове виховання практично в усіх вікових групах.
Любомир Романов