Ревчун, Борис
Усякі думки в чотири рядки / Борис Ревчун ; за ред., післямова А. Царук. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2017. – 272 с.
Український письменник Борис Ревчун уперше постає в іпостасі автора одноосібної збірки чотиривіршів. Його жанрова ангажованість – гумор і сатира – дається взнаки: забарвлює переважну більшість римованих мініатюр книги. Поміж злісно-глузливих і менш уїдливих – іронічних – катренів зустрічаються й чотирирядкові строфи звичайного ліричного змісту. Та всі їх об єднує смислова викінченість і філософічність заримованих думок, інтонаційна цілісність кожного катрену та розмаїття форм віршування, пошук свіжої та досконалої рими.
Художнє оформлення та ілюстрації: Володимир Кир’янов, Ірина Орєхова (обкладинка), Борис Ревчун, Оксана Русіна, Ілля Толкачов
Брати Капранови
Забудь-річка. Роман. – К.: Нора-Друк, 2016. – 544 с. Читацький клуб.
ISBN 978-966-8659-77-5.
Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.
Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.
Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.
Брати Капранови
Щоденник моєї секретарки / Брати Капранови; ред. Т. Павлова. – К. : Зелений пес, 2017. – 400 с.
ISBN 978-966-1515-30-6
«Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.
/ Автори : В. Брехуненко, В. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко. – К. : Бізнесполіграф, 2016. – 248 с.
У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії/Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст.
Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.
Шкляр Василь
Троща : роман / Василь Шкляр. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 417 с. – ISBN 978-617-12-3720-9
Брехуненко Віктор
Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле / Віктор Брехуненко. – К. : Віпол, 2017. – 280 с.
ISBN 978-966-02-8249-0
У книзі за допомогою наукових аргументів спростовуються ключові російські міфи про Україну та українську історію. Проаналізовано ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій, обґрунтовано підстави заперечення спотворених образів нашого минулого, цілеспрямовано нав’язуваних Москвою ось уже протягом кількох століть. У тих випадках, коли сучасний міф має довгу історію, простежено еволюцію його змісту.
Горовий І.
Мертве дерево. Новели, ліричні мініатюри / Іван Горовий. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017. – 40 с.
ISBN 978-966-189-412-8
Нелегке випробування на шляху до кращого життя переживає наша довгоочікувана незалежність. Але сильні духом люди молодшого й старшого поколінь не відчаюються перед труднощами. Насамперед вийти з кризового стану їм допомагає свідомість. Якраз цим та педагогічними роздумами ділиться з читачем у своїй новій збірці новел кропивницький письменник Іван Горовий.
Квіти кохання
Альманах. – Вінниця : TOB «Нілан-ЛТД», 2017. – 102 с.
ISBN 978-966-924-451-2
Альманах «Квіти кохання» – це колективна збірка поезій та прозових творів різних авторів з різних куточків України, авторів різного віку та соціального статусу, творчість яких об’єднує одна найголовніша, найромантичніша та найпрекрасніша тематика – кохання. Автор ідеї створення альманаху – молода поетеса з Києва Богдана Бартецька, яка є автором двох поетичних збірок: «Моє серцебиття» (2015, 2016), «Проміння змін» (2017).
Каленська Л.О.
«Дружбі навчив короп». Збірник творів / Л. О. Каленська. – Кропивницький: ПП «Ексклюзив-Систем», 2016. – 80 с.
Короткі твори, написані Ларисою Каленською, можна назвати етичними оповіданнями для дошкільників та учнів початкової школи. Вони наповнені змістом, що буквально сугерує у свідомість дитини важливі виховні смисли.
Переконані, що вихователі дитячих садків і вчителі молодших класів будуть вдячні за цю книжку, яка допоможе їм у виховній роботі.
Книга призначена і для сімейного читання та обмірковування.
Бредихіна Н. М.
Втішний. Вірші. – Кропивницький : Видавництво КЛА НАУ, 2016. – 52 с.
ISBN 978-617-7197-29-3
Творчість Ніни Бредихіної відзначається жанровим різноманіттям і тематичною широтою. У цьому переконує і її тридцять третя книжка «Втішний», в якій зібрані гумористичні твори автора.
Характерною сміхотворною рисою їх є тісний контакт з народним гумором.
Спецфонд 1937-1939 років
З колекції НХМУ : каталог / автор-упоряд. Юлія Литвинець; НХМУ. – Київ: Фенікс, 2016. – 408 с. : іл.
ISBN 978-966-136-348-8
Видання присвячене мистецьким творам, які потрапили до спеціального секретного фонду («спецфонду») Державного українського музею (нині Національний художній музей України) у 1937-1939 роках. Довгі роки існування спецфонду було засекречено, і лише зміни у політичному векторі держави дозволяли відхилити завісу, поступово розпочинаючи процес дослідження та введення творів у науковий обіг. Більшість художників, чиї твори потрапили до спецфонду в 1930-х роках, вважалися «ворогами народу», були репресовані, їхні імена і творчість забуті на довгі десятиріччя. Важливим на шляху дослідження спецфонду стало відкриття архівів КДБ (СБУ), в яких зберігаються справи репресованих художників. Виданню каталогу передувала виставка в НХМУ, на якій значна частина творів експонувалась уперше з початку 1930-х років.
Бондар Олег
Марево : Роман / Олег Бондар; ред. М. Волощак. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 352 с.
ISBN 978-617-12-1679-2
Кердіваренко Олександр.
Ключі від раю : Вибрані повісті, оповідання, новели, п’єси / Олександр Кердіваренко. – К.: Ярославів Вал, 2017. – 472 с.
ISBN 978-617-605-034-6
Вибране… Звичайно, його може бути і більше, і менше. Стосовно Олександра Кердіваренка, то що і скільки не вибрати, воно розкриватиме особливість його творчості – утвердження найважливішої цінності людського життя, а саме: доброти і любові як основної передумови розквіту краси – тієї краси, яка, за загальновідомим афоризмом, врятує світ.
Селецький П. І.
Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. – Київ : Видавництво «Фенікс», 2016. – 208 с.
ISBN 978-966-136-383-9
Творчості Петра Селецького, що стала відомою широкому загалу та здобула визнання у роки Незалежності, окрім таких органічних рис, як метафоричність та історіософічність, притаманні глибокий ліризм, витончена афористичність, шляхетність думки, зворушлива чуттєвість. Палко переймаючись життям, турботами і скорботами роду і народу, поет водночас уважний до найменших порухів душі, внутрішнього світу сучасника – всього того, що сприймається як рокований самою природою зв’язок зі «світом зникомим, вкарбованим в серце стократ». Ця вражаюча за рівнем внутрішньої емоційної напруги і духовного помислу поезія є надзвичайно близькою людині епохи високих технологій і водночас – глибоко закоріненою у Грунтах Минувшини, в чорноземі ментального сприйняття і розуміння Всесвіту, аж до найглибших глибин.
Жадан Сергій
Тамплієри : нові вірші, 2015-2016 / Сергій Жадан; іл. О. Ройтбук ; ред. О. Бойченко. – К. : Книги-ХХІ, 2016. – 120 с.
ISBN 978-617-614-145-7
Соловйова Наталя
Двері старого Єлисаветграда : набір поштових листівок / Наталя Соловйова. – Кропивницький, 2017. – 10 листівок
Слюсаренко Ю.
Спочатку небо, потім Майдан (роман) ; Я прийду незабаром… (трилогія) / Юрій Слюсаренко. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017. – 446 с.
Я like Україну!
Я люблю Україну. Збірка оповідань. – К. : Нора-Друк, 2016. – 400 с.
ISBN 978-966-8659-82-9
Незалежній Україні – 25 років. Але боротьба за Незалежність триває – і на полі бою, і в головах українців. Українські письменники стали до лав бійців одними з перших – спочатку в інформаційному просторі, а дехто й потім зі зброєю в руках.
До цієї збірки увійшли твори 25 письменників, які люблять Україну – кожен свою і кожен по-своєму, і саме про цю любов вони пишуть. Двоє з авторів збірки – Артем Чех та Геннадій Молчанов – свою любов до України довели зі зброєю в руках на східному фронті, а один – Андрій Миронюк – загинув за неї у Донецькому аеропорту.
Слава героям! Слава Україні!