КНИГИ З АВТОГРАФАМИ, ПОДАРОВАНІ БІБЛІОТЕЦІ В 2017 РОЦІ

Ревчун, Борис
Усякі думки в чотири рядки / Борис Ревчун // за ред., післямова А. Царук. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2017. – 272 с.
Український письменник Борис Ревчун уперше постає в іпостасі автора одноосібної збірки чотиривіршів. Його жанро­ва ангажованість – гумор і сатира – дається взнаки: забарвлює переважну більшість римованих мініатюр книги. Поміж злісно- глузливих і менш уїдливих — іронічних — катренів зустрічаються й чотирирядкові строфи звичайного ліричного змісту. Та всі їх об єднує смислова викінченість і філософічність заримованих ду­мок, інтонаційна цілісність кожного катрену та розмаїття форм віршування, пошук свіжої та досконалої рими.
Художнє оформлення та ілюстрації: Володимир Кир’янов, Ірина Орєхова (обкладинка), Борис Ревчун, Оксана Русіна, Ілля Толкачов


Браги Капранови
Забудь-річка. Роман. -К.: Нора-Друк, 2016. – 544 с. Читацький клуб.
ISBN 978-966-8659-77-5.
Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомо­лець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.
Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ве­дуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.
Назва роману походить від старого язичницького сим­волу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мерт- вих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.


Брати Капранови
Щоденник моєї секретарки / Брати Капранови – К. : 1 амазин, 2017. – 400 с.
ISBN 978-966-1515-30-6


Брехуненко, В. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко.
«Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст. – Київ 2016.-248 с.
У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні росій­сько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мо­тиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХУ-ХХ ст.
Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.


Шкляр Василь
Троща : роман / Василь Шкляр. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. -417 с. -ISBN 978-617-12-3720-9


Брехуненко Віктор
У книзі за допомогою наукових аргументів спросто­вуються ключові російські міфи про Україну та українську іс­торію. Проаналізовано ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне Підґрунтя російських спекуляцій, обґрунто­вано підстави заперечення спотворених образів нашого ми­нулого, цілеспрямовано нав’язуваних Москвою ось уже протягом кількох століть. У тих випадках, коли сучасний міф має довгу історію, простежено еволюцію його змісту


Горовий І.
Мертве дерево. Новели, ліричні мініатюри / Іван Горовий. — Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017. — 40 с.
ІЗВН 978-966-189-412-8
Нелегке випробування на шляху до кращого життя переживає наша довгоочікувана незалежність. Але сильні духом люди молод­шого й старшого поколінь не відчаюються перед труднощами. На­самперед вийти з кризового стану їм допомагає свідомість. Якраз цим та педагогічними роздумами ділиться з читачем у своїй новій збірці новел кропивницький письменник Іван Горовий.


Квіти кохання
альманах – Вінниця, TOB «Нілан-ЛТД», 2017. – 102 с.
ISBN 978-966-924-451-2
Альманах «Квіти кохання» – це колективна збірка поезій та прозових творів різних авторів з різних куточків України, авто­рів різного віку та соціального статусу, творчість яких об’єд­нує одна найголовніша, найромантичніша та найпрекрасніша тематика – кохання. Автор ідеї створення альманаху – молода поетеса з Києва Богдана Бартецька, яка є автором двох поетич­них збірок: «Моє серцебиття» (2015, 2016), «Проміння змін» (2017).


Каленська Л.О.
«Дружбі навчив короп». Збірник творів. – Кропивницький: ПП «Ексклюзив-Систем», 2016. -80с.
Короткі твори, написані Ларисою Каленською, можна назвати етичними оповіданнями для дошкільників та учнів початкової школи. Вони наповнені змістом, що буквально сугерує у свідомість дитини важливі виховні смисли.
Переконані, що вихователі дитячих садків і вчителі молодших класів будуть вдячні за цю книжку, яка допоможе їм у виховній роботі.
Книга призначена і для сімейного читання та обмірковування.


Бредихіна Н.М.
Втішний. Вірші. – Кропивницький:
Видавництво КЛА НАУ, 2016. – 52 с.
ІБВК 978-617-7197-29-3
Творчість Ніни Бредихіної відзначається жанровим різноманіттям і тематичною широтою. У цьому переконує і її тридцять третя книжка «Втішний», в якій зібрані гумористичні твори автора.
Характерною сміхотворною рисою їх є тіснии контакт з народним гумором.


Спецфонд 1937-1939 років.

З колекції НХМУ : каталог / автор- С71 упоряд. Юлія Литвинець; НХМУ. – Київ: Фенікс, 2016. – 408 с. : іл. ІБВІЧ 978-966-136-348-8 Видання присвячене мистецьким творам, які потрапили до спеціального секретного фонду («спецфонду») Державного українського музею (нині Національний художній музей України) у 1937-1939 роках. Довгі роки існування спецфонду було засекречено, і лише зміни у політичному векторі держави дозволяли відхилити завісу, поступово розпочинаючи процес дослідження та введення творів у науковий обіг. Більшість художників, чиї твори потрапили до спецфонду в 1930-х роках, вважалися «ворогами народу», були репресовані, їхні імена і творчість забуті на довгі десятиріччя. Важливим на шляху дослідження спецфонду стало відкриття архівів КДБ (СБУ), в яких зберігаються^справи репресованих художників. Виданню каталогу передувала виставка в НХМУ, на якій значна частина творів експонувалась уперше з початку 1930-х років.


Бондар Олег
Марево : роман / Олег Бондар; ред. М. Волощак. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. -352 с. -ISBN 978-617-12-1679-2
Є автограф: Томашевська Світлана


Кердіваренко Олександр.
Ключі від раю : вибрані повісті, оповідання, новели, п’єси / Олександр Кердіваренко, – К.: Ярославів Вал, 2017. – 472 с. ISBN 978-617-605-034-6
Вибране… Звичайно, його може бути і більше, і менше. Стосовно Олександра Кердіваренка, то що і скільки не вибрати, воно розкрива­тиме особливість його творчості – утвердження найважливішої цін­ності людського життя, а саме: доброти і любові як основної переду­мови розквіту краси – тієї краси, яка, за загальновідомим афоризмом, врятує світ.


Селецький П. І.
Книга справджень : вірші та поеми / П. 1. селець­кий – Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. – 208 с.
ІБВК 978-966-136-383-9
Творчості Петра Селецького, що стала відомою широко­му загалу та здобула визнання у роки Незалежності, окрім таких органічних рис, як метафоричність та історіософія ність, притаманні глибокий ліризм, витончена афористич­ність, шляхетність думки, зворушлива чуттєвість. Палко переймаючись життям, турботами і скорботами роду и на­роду поет водночас уважний до найменших порухів душі, внутрішнього світу сучасника – всього того, що сприймаєть­ся як рокований самою природою зв’язок зі «світом знико- мим, вкарбованим в серце стократ». Ця вражаюча за рівнем внутрішньої емоційної напруги і духовного помислу поезія є надзвичайно близькою людині епохи високих технологій і водночас – глибоко закоріненою у Грунтах Минувшини, в чорноземі ментального сприйняття і розуміння Всесвіту, аж до найглибших глибин.


Жадан Сергій
Тамплієри : нові вірші, 2015-2016 / Сергій Жадан; іл. О. Ройтбук ; ред. О. Бойченко. -К. : Книги-ХХІ, 2016. -120 с. -ISBN 978-617-614-145-7


Соловйова Наталя
Двері старого Єлисаветграда : набір поштових листівок / Наталя Соловйова. -Кропивницький, 2017. -10 листівок
Є автограф: Соловйова Наталія


Слюсаренко Ю.
Спочатку небо, потім Майдан (роман); Я прийду незабаром… (трилогія) / Юрій Слюсаренко. — Кропивницький : Гмекс-ЛТД, 2017. — 446 с.


Я like Україну!

Я люблю Україну. Збірка оповідань — К. : Нора-Друк, 2016. — 400 с.
ISBN  978-966-8659-82-9
Незалежній Україні — 25 років. Але боротьба за Незалеж­ність триває — і на полі бою, і в головах українців. Українські письменники стали до лав бійців одними з перших — спочатку в інформаційному просторі, а дехто й потім зі зброєю в руках.
До цієї збірки увійшли твори 25 письменників, які люблять Україну — кожен свою і кожен по-своєму, і саме про цю любов вони пишуть. Двоє з авторів збірки — Артем Чех та Геннадій Молчанов — свою любов до України довели зі зброєю в руках на східному фронті, а один — Андрій Миронюк — загинув за неї у Донецькому аеропорту.
Слава героям! Слава Україні!

0