Великий син Степової Еллади

Вечір нам’яті Віктора Погрібного згуртував творчу інтелігенцію області.

У відділі популяризації книги та змістовного дозвілля молоді відбувся вечір пам’яті з нагоди 85-річчя від дня народження письменника-земляка Віктора Погрібного. Разом із нашою бібліотекою та молодіжним літературним клубом «Ліра» співорганізаторами заходу стала обласна організація національної спілки письменників України, літературне об’єднання «Парус» та драмтеатр імені Кропивницького.

Директорка обласної юнацької книгозбірні Лариса Савенко наголосила, що захід не випадково проходить у стінах бібліотеки. Адже тут майже 15 років проходили засідання літературного об’єднання «Степ» під керівництвом Віктора Погрібного.

Письменника згадували друзі по паперу, знайомі та рідні, декламували його поезію. Переглянули відеопрезентацію про Віктора Погрібного, прослухали музичні твори на слова поета у виконанні творчого дуету барда Андрія Шульги та Тамари Алдошиної. Ознайомилися з книжковою виставкою «Син степу: Віктор Погрібний – поет, письменник, журналіст».

Керуюча справами Кіровоградської обласної ради Наталія Тимофієва підкреслила, що можна перелічувати багато заслуг Віктора Погрібного, але найголовніше – це збереження, відкриття, узаконення та надання статусу природно-заповідного музею «Батьківщина Карпенка-Карого» в селі Арсенівка.

Доктор філологічних наук Сергій Михида підкреслив, що творчі зустрічі студентів із Віктором Погрібним завжди проходили дуже емоційно, не залишали байдужим нікого.

Донька Віктора Погрібного Ольга Вікторівна подякувала присутнім за добрі слова, сказані на адресу батька. Згадували Віктора Погрібного як свого першого видавця і редактора, доброго і мудрого наставника Василь Левицький, Антоніна Корінь, Надія Гармазій, Світлана Ніколаєвська, Елеонора Бельська, Олена Надутенко. А Валентина Кондратенко-Процун та гостя з Олександрії поетеса Світлана Лантух зачитали власні вірші-присвяти.

Були присутні директорка обласного краєзнавчого музею Наталія Агапеєва, архівіст Олег Бабенко, видавець літературного журналу «Степ» Віктор Лисенко, голова обласного осередку спілки письменників України Василь Бондар.

Відділ соціокультурної
діяльності бібліотеки
імені Маланюка

Вибрати мову сайту »