Обласний конкурс «Чат-бот-віртуальний бібліотечний помічник»

У реаліях сьогодення, коли доступ до фізичного простору та фондів бібліотек обмежено, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.. Є. Маланюка ініціювала проведення обласного конкурсу «Чат-бот-віртуальний бібліотечний помічник».

Конкурс проводився в бібліотеках Кіровоградщини системи Міністерства культури України з травня по вересень 2020 року і був спрямований на впровадження інформаційних технологій та інноваційних послуг, вдосконалення якості бібліотечного обслуговування, покращення взаємодії бібліотек та громади.

Реалізувати власні здібності та взяти участь у конкурсі мали можливість усі бібліотекарі нашої області. Всього участь у конкурсі щодо створення віртуальних помічників бібліотекаря взяли 23 бібліотеки, представивши на розгляд журі відповідну кількість робіт. У другий етап відібрано 10 проєктів, серед яких: «ЧАТ-БОТ Гайворонської  центральної районної бібліотеки», «МІСТЕР ЛІМОНЧЕЛЛО» бібліотеки – філії №3 Знам’янської міської ЦБС, «BOOKFUN» бібліотеки – філії №2 Знам’янської міської ЦБС, «Кіт WORKiт» Новоархангельської районної бібліотеки для дорослих, «ЧАТ–БОТ Новоукраїнської центральної бібліотеки», «БІБЛІОТЕКА ЗАВЖДИ ПОРУЧ» Олександрівської районної бібліотеки для дорослих, «ALEX» центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, «САМ» Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, «КниЖанна» центральної бібліотеки Світловодської міської ЦБС, «БІБЛ-БОТ» Димитровської сільської бібліотеки-філії Устинівської ЦБС.

За рішенням голосів компетентного журі найкращими були визнані:

1 місце – Новоархангельська районна бібліотека для дорослих за проєкт «Кіт WORKiт»

2 місце – Олександрівська районна бібліотека для дорослих за проєкт «БІБЛІОТЕКА ЗАВЖДИ ПОРУЧ»

3 місце – Центральна бібліотека Світловодської міської ЦБС за проєкт «КниЖанна».

Бібліотекарі Кіровоградщини вперше зітнулися з таким непростим завданням,  але кожна бібліотека-учасниця конкурсу «Чат-бот: віртуальний бібліотечний помічник» створила  власного приголомшливого і корисного співрозмовника, якого у майбутньому інтегрує для виконання певних бібліотечних завдань.

Вибрати мову сайту »