Відділ популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді

Основними завданнями відділу є реалізація державної політики у галузі бібліотечної справи, популяризація книги та організація змістовного дозвілля молоді шляхом проведення різноманітних заходів та книжкових виставок.

Робота працівників відділу спрямована на забезпечення сучасного рівня обслуговування користувачів, вільного доступу до всіх інформаційних джерел, на оперативне забезпечення новою інформацією. Це підбір та використання документів за темами навчальних програм, адаптація молоді до нових економічних умов, професійне самовизначення та залучення молоді до проведення змістовного дозвілля.

З часу створення відділу працівники постійно приділяють увагу комплектуванню бібліотечного фонду відповідно до профілю його діяльності. Сьогодні бібліотечний фонд відділу складає 24,4 тис. одиниць зберігання. Фонд відділу укомплектований найбільш повно суспільними, літературознавчими виданнями та літературою інших галузей знань. Важливо, що формування фонду відділу здійснюється на основі співпраці з навчальними закладами, яка побудована на взаємній зацікавленості сторін у поширенні серед молоді нових знань, як основи підготовки кваліфікованих фахівців.

Щорічно послугами відділу користуються близько 7-ми тисяч юнаків і дівчат міста Кіровограда і області. Основні категорії користувачів відділу: учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, вчителі, викладачі.

Активними користувачами бібліотеки є студенти, тому відділ бібліотеки і навчальні заклади об’єднує тотожність завдань, успішна реалізація яких можлива лише на принципах узгоджених, скооперованих дій.

Обслуговування користувачів зосереджується на виявленні і максимально повному задоволенні їх інформаційних запитів, що спонукає до пошуку і впровадження нових форм бібліотечно-інформаційної діяльності.

Популяризація книги та організація змістовного дозвілля молоді проводиться різними формами бібліотечної роботи, яка направлена на утвердження національної самосвідомості, патріотизму молодих громадян, правове виховання, виховання здорового способу життя, толерантності, любові до рідного краю, відзначення ювілейних дат в історії України, письменників-ювілярів тощо.

Викладки, огляди нових надходжень, презентації книжкових виставок – малі форми масової роботи, але саме завдяки їм нові видання якнайшвидше знаходять свого читача.

Юнаки та дівчата, які відвідують бібліотеку, нерідко стають учасниками масових заходів, де звучать пісня, музика, поетичні рядки. Лекції, бесіди, літературні години, конкурси, вікторини – такі форми дають можливість нашим юним користувачам розкрити свої здібності, дізнатися якомога більше корисного і відкрити для себе світ прекрасного.

Дедалі більшого значення набувають краєзнавча робота, популяризація народознавства, відродження народних звичаїв та обрядів.

Час вносить значні корективи у нашу діяльність, тож працівники відділу намагаються вивчати та впроваджувати кращий досвід роботи інших бібліотек з питань популяризації книги.

З метою правового виховання підростаючого покоління, поширення правової правої інформації серед молоді, з 1999 року діє лекторій „Молодь і право”.

Розуміючи, що однією з головних складових національного виховання є патріотичне виховання, з 2000 року діє клуб із військово-патріотичного виховання допризовної молоді „Доблесть”.

З 1999 до 2010 року при відділі діяв сектор популяризації періодичних видань, бібліотечний фонд якого нараховував понад 100 найменувань періодичних видань України та Росії: урядові, науково-методичні, науково-практичні, науково-популярні видання, юридичні журнали, розважальна та інша періодика.

Пріоритетними напрямками діяльності сектору було екологічне виховання молоді, популяризація здорового способу життя, профорієнтаційна робота. Серед форм роботи: книжкові виставки, виставки творчих робіт учнів Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та членів екологічних гуртків, Дні відкритих дверей навчальних закладів міста Кіровограда, масові заходи за участі екологів міста та області, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, фахівців міськрайонного центру зайнятості.

Щорічно сектор брав участь у проведенні Всеукраїнського екологічного місячника „Зелений паросток майбутнього”, започаткованого Президентом України в 2005 році, у Всеукраїнському огляді-конкурсі діяльності бібліотек з формування екологічної культури молоді.

Працівники сектору залучали користувачів бібліотеки до участі в обласному відкритому конкурсі екологічного плакату „Я хочу жити в чистому світі”, за що їх нагородили спільною Грамотою Державного управління охорони природного навколишнього середовища в Кіровоградській області та управління освіти Кіровоградської міської ради.

Кілька років поспіль працівники сектору спільно з громадською організацією ТІМО „Відкриті двері” успішно проводили заходи в рамках акції „Ми – проти тютюнопаління!”. У співпраці з громадською організацією при секторі був організований консультаційний пункт для лідерів та членів НДО.

Після ліквідації сектору бібліотечний фонд періодичних видань приєднано до бібліотечного фонду відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді.

0