Підсумки 2021 року:

Розроблено Стратегію розвитку Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка на 2021-2027 роки.

Завдяки участі в державній Програмі поповнення бібліотечних фондів 2020-2021 рр., фонд бібліотеки поповнився новими виданнями в кількості 1373 прим. на суму 185159 грн. Також на поповнення фонду було використано кошти з обласного бюджету в сумі 190000 грн. – придбано 613 прим. видань та здійснено передплату періодичних видань.

Бібліотека взяла участь у: ювілейному Х Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» #bookarsenal_lib та Всеукраїнському проєкті «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, Національному тижні читання (#тижденьчитання #знайдисвоюкнижку), Всеукраїнському молодіжному бібліокаравані «Читай, юність!», Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», Кліматичному марші, Місяці цифрової грамотності, Всеукраїнській науково-практичній конференції «Хмельницька ОУНБ в інформаційному просторі України: історія і сьогодення» (до 120-річчя з часу заснування бібліотеки), Всеукраїнській нараді заступників директорів обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Інновації та реформи в діяльності бібліотек України для юнацтва та молоді», у Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та в обласному Фестивалі «Єврофест 2021» (до Дня Європи).

Проведено XIII-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій, 3 вуличних акції («Пізнаваймо Європу разом!» (до Дня Європи), «Молодь Offline: черпай енергію із книг» (до Дня молоді), «Відчуй енергію своєї Батьківщини» (до Дня Незалежності України); вуличну фото-флеш «Із прапором у серці» (до Дня Державного прапора України).

Проведено обласний Бібліотечний стрім «Лесине слово звучатиме знову» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки).

Презентовано 16 книг українських письменників.

Започатковано бібліо-challenge «Зворотній книголік» (Кожного дня користувачі знайомилися з новинками літератури у соціальних мережах: 31 пост – 31 книга у форматі відліку часу до Нового року).

Проведено 6-годинний онлайн стрім-марафон «Ображена людина – зламані крила» (до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок).

Бібліотекою як хабом цифрової освіти «Дія» проведено 8 тренінгів та 10 он-лайн заходів.

Всього протягом року проведено 393 масових заходи, оформлено 142 книжкових виставок, здійснено експонування 11 виставок робіт (фотовиставок) творчої та обдарованої молоді.

Реалізовано проєкт «Скажемо булінгу «НІ!» спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері».

Продовжено реалізацію бібліопроєктів: «Креативна середа» та «Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини».

Розпочато реалізацію проєктів «Доступний вільний простір для молоді» та «#Читаймо!» (в рамках обласної програми освітнього та культурного розвитку області на період до 2024 року); бібліопроєктів: «Молодь обирає здоров’я» та «Краю мій, гордість моя»

Створено Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. З 29 липня 242 людини, з них 112 – молодь до 35 років, склали іспит та отримали сертифікати.

Створено сторінку бібліотеки в соціальній мережі «Тік-Ток» https://vm.tiktok.com/ZM8E5XQeC/.

Підготовлено та поширено на веб-сайті бібліотеки та в соціальних мережах 284 прим. власних продуктів (відеороликів, ігор, кросвордів, вікторин тощо).

У форматі он-лайн проведено обласний семінар-практикум «Трансформація діяльності бібліотек у реаліях сьогодення», методичний десант «Бібліотека для молоді: сучасні тренди» для бібліотекарів Компаніївської ТГ, Новоархангельської селищної ТГ; 2 заняття обласної скайп-школи актуальних знань і нового досвіду.

Проведено обласні етапи всеукраїнських соціологічних опитувань «Сучасна молодь у стилі української соціологічному дослідженні» та «Леся Українка: неосяжність особистості» (до 150-річчя з дня народження); обласне соціологічне дослідження «Уявлення молоді про європейські цінності та їх сприйняття» та локальне опитування «Бібліотека в житті кропивницької молоді: інформаційний простір, сучасні послуги, перспективи розвитку». В опитуваннях взяли участь понад 5,7 тис. молоді – користувачів бібліотек Кіровоградщини.

Підготовлено та презентовано веб-бібліографічний покажчик «Чорнобиль у нашій пам’яті» (до 35-річчя аварії на Чорнобильській АЕС).

Підготовлено «Перелік видань бібліографічних, біобібліографічних, методичних та рекомендаційних праць КОБЮ ім. Є. Маланюка та районних бібліотек Кіровоградської області за 1991–2006 рр.» до метабібліографічного покажчика «Бібліографічні видання бібліотек Південного регіону України (1991–2006 рр.)» Одеської національної наукової бібліотеки.

11 видань краєзнавчої тематики бібліотеки надано Національній історичній бібліотеці України для збереження у її фонді. Внесено зміни до структури бібліотеки – введено посаду «Фахівець з публічних закупівель».