«ШАБАШ КНИГОЛЮБІВ»

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек 28 вересня працівники книгозбірні спільно з Департаментом культури та туризму та культурної спадщині Кіровоградської ОДА провели XIII Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій у Кропивницькому. Цьогоріч він мав назву «Шабаш книголюбів: таємниці та могутність книг».

Разом із партнерами бібліотекарі облаштували ціле наметове містечко з локаціями «Територія безпеки», «Літературна толока», «Майстер-класи та виставки робіт» та «Шабашний подіум».

Цього дня біля головної сцени фесту було презентовано різноманітні виставки книжкових новинок літератури: «Літературні ласощі для молоді», книжкова виставка літератури, отриманої за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського Інституту Книги, книжкова викладка «Цифра 13 у книжках» та ін. Також на фестивалі можна було придбати книги у наметі магазину «ФОП Власова».

Цікавими для молоді були локації фізико-математичного факультету та факультету педагогіки та психології ЦДПУ ім. В. Винниченка, «Гончаренко центру», мовного центру «Speak easy», простору креативного відпочинку «Фіолетово», Комп’ютерної Академії «ШАГ», народних майстринь Людмили Люненко та Любові Петлицької.

На «Території безпеки» представили свої локації представники Управління патрульної поліції в Кіровоградській області, фахівці Головного управління ДСНС в Кіровоградській області, Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області та Центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель».

Упродовж п’яти годин на «Шабашному подіумі» – гостьовому майданчику бібліотеки – презентували свою творчість різноманітні колективи міста Кропивницького та Кропивницького району.

Традиційно в рамках фестивалю проводилися безкоштовні анонімні тестування на ВІЛ/СНІД та різні форми гепатиту. Тестування були проведені фахівцями КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» та БФ «Повернення до життя». Крім того, вперше на фестивалі у приміщенні бібліотеки діяв пункт вакцинації, де кожен охочий міг отримати щеплення від коронавірусної інфекції.

Дуже приємно, що до нас долучилися молодіжні організації, які займаються молоддю з інвалідністю. Це ГО «Народна академія творчості інвалідів (керівник – Ельміра Небесна) та театральна студія «Крила» ГО «Серце матері».

Колектив Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка щиро дякує усім, хто долучився до фестивалю, зробив його яскравим, насиченим та корисним для відвідувачів.

Тетяна ЛЕВІНСЬКА

Вибрати мову сайту »