Прийди – і знайдеш потрібне!

Книга – це вікно у світ, вона залишається для нас джерелом знань, основою освіти, справжнім другом. Хороша книга – незмінний супутник кожного, хто прагне зробити своє життя цікавішим та різноманітнішим. Особлива магія книги не зрівняється зі здобутками сучасних ЗМІ та надбаннями новітніх технологій.

Книга – це вікно у світ, вона залишається для нас джерелом знань, основою освіти, справжнім другом. Хороша книга – незмінний супутник кожного, хто прагне зробити своє життя цікавішим та різноманітнішим. Особлива магія книги не зрівняється зі здобутками сучасних ЗМІ та надбаннями новітніх технологій.

Книга, читання, відвідування бібліотеки – найкоротший і найдешевший шлях до самореалізації. Працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка тішить, що молодь приходить до бібліотеки почитати літературу для саморозвитку або просто для задоволення. А бібліотекарі завжди чекають користувачів, щоб – задовольнити їхні читацькі уподобання.

Є хороший вислів Джоан Роулінг. «Якщо ви не любите читати, значить, ви не знайшли потрібну книгу». Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. І їх у нашій бібліотеці вдосталь.

Українська письменниця Наталена Королева збагатила українську прозу творами на біблійну, міфологічну та історичну тематику. Улюбленою для авторки була тематика Сходу.

Наталену Королеву ще при житті називали письменницею-казкою, найекзотичнішою постаттю в нашій літературі. До збірки «Силует» (Харків: Фоліо, 2020), яка нещодавно надійшла до фонду бібліотеки, увійшли казки, легенди, новели, спогади. Останні твори письменниці «Помпейська згадка», «Префектова служниця» та «Роксоляна» публікуються вперше і представляють її мистецькі уподобання на схилі літ.

Пропонуємо звернути увагу на твори, які правдиво відображають наш непростий драматичний, а інколи й трагічний час. Ігор Родін – воєнний історик і публіцист. Коли розпочалася війна на Донбасі пішов добровольцем у батальйон «Донбас». Під час виходу з Іловайська потрапив у полон. Звільнили Ігоря через чотири місяці в результаті обміну полоненими. І вже через пів року він знову пішов воювати. Книга-щоденник автора «Батальйон «Донбас». Записки добровольця» (Харків: Фоліо, 2020), про особистий шлях у батальйоні, про бійців, що стали на захист України в 2014 році.

Марк Лівій – український журналіст і письменник, написав декілька успішних книг. Лауреат літературних премій «Смолоскип» та «Коронація слова». «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» (Київ: Наш формат, 2021) – книга, написана у співавторстві з психотерапевтом Іллею Полудьонним. 20 розділів книжки присвячені окремому почуттю чи емоції: злості, заздрості, образі, сорому, самотності тощо. Автори популярно викладають теорію, пояснюють теми на прикладах із власного життя, діляться дуже особистим досвідом. А ще багато говорять про нинішні реалії. Книга «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» – для тих, хто хоче краще зрозуміти себе та навчитись швидко адаптуватися до різних життєвих ситуацій.

Незмінно популярні книги сучасних українських та зарубіжних авторів про сьогодення, про наші негаразди, непорозуміння і про велику радість від їхнього вирішення. І, звичайно, про всеперемагаючу любов…

Одна з найвідоміших письменниць України Світлана Талан працює в жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. «Просто гра» (Харків КСД, 2021) – роман де є все герої, їхні вчинки, кримінальні розбірки, кохання, яке здатне залікувати найглибші рани.

Кажуть, поезія там, де є людські почуття. Там, де горить людська душа.

Моя душа – росинки винограду,

Які вкривають оксамити трав.

Це рядки з поезії Надії Гаврилюк, авторки восьми поетичних збірок. «Невтрачене колишнє» (Київ, 2021) – вибрані поезії, які дають змогу побачити поетичний творчий шлях Надії Гаврилюк за 20 років і мандрувати цим шляхом разом із нею, читаючи її вірші, пропущені крізь серце. В її душі і в її слові живе сильна воля і самопосвята до всього прекрасного, земного, вічного.

Емі Гармон – сучасна американська письменниця, авторка 13 романів, серед яких історичні, любовні, а також фентезі для підлітків. «Що знає вітер» (Харків: Віват, 2020) – роман, в якому оживає трагічна й захоплива історія про кохання, що долає час і океани. Головну героїню роману Енн Галлагер якась таємнича сила відкидає на вісімдесят років назад – в Ірландію 1921 року. Книжка яскраво відтворює історичні події і осіб, легко читається й не відпускає до кінця.

Як одна маленька таємниця може зруйнувати долі? І що краще: знати правду, але втратити все – чи жити, не знаючи правди? Дебютний емоційно-драматичний роман Кіммері Мартін «Від серця до серця» (Харків: Віват, 2020). Дружба Зеді та Емми витримала випробування часом. Вони разом пройшли через медичну школу, шлюб, напружену кар’єру. Проте нікуди не подітися від таємниць минулого…

Шанувальників і любителів книги запрошуємо відвідати бібліотеку та познайомитися з чудовим і незвіданим світом нової книги, який дарує нам натхнення та гарний настрій.

Людмила ШМАТЬКО,

бібліотекарка

обласної бібліотеки

для юнацтва ім. Євгена Маланюка

Вибрати мову сайту »