Елеонора Бєльська: для мене корида – це досконалість, критичне до себе ставлення

Минулого тижня в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Є. Маланюка відбулася презентація вже четвертої прозової книжки з дещо інтригуючою назвою «Корида» династійної лікарки Олени Баранової (літературний псевдонім Елеонора Бєльська – авт.) з Кропивницького.

Видання накладом півтисячі примірників побачило світ у столичному видавництві «Український пріоритет» за бюджетні кошти в рамках реалізації Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, інформаційної сфери та книговидання у Кіровоградській області на період до 2026 року.

З напутніми словами побажань нових творчих ужинків письменницю вітали заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Лісота та заступник голови обласної ради Вадим Волканов, письменники Олександр Косенко, Василь Бондар. Алла Диба, Олена Надутенко, Валентина Кондратенко-Процун, Оксана Буянова, колеги, рідні, друзі, прихильники творчості Елеонори Бєльської.

Приємним сюрпризом для гостей книгозбірні став підготовлений її працівниками бук-трейлер – короткий відеоролик за мотивами книжки.

Авторка так розмірковує над назвою повісті «Корида», у якій вирує життя на кожній сторінці: «У повісті відбувається справжня корида, дійство, що корінням проростає в давнину. А також відверта корида між героями. Ми весь час вступаємо в двобій із нашими лінощами, обставинами, забаганками, і не завжди отримуємо перемогу Стосовно кориди. Краще за книжку скаже сама книжка та ваше знайомство з нею. Скажу більше. Всі написані твори проходять через мою душу, а корида для мене – це досконалість, критичне до себе ставлення. Я не борюся зі світом, а веду боротьбу з собою».

У газетній публікації неможливо передати словами створену в книгозбірні, теплу й зворушливу, від привітань, у тому числі й від викладачів кропивницького музичного коледжу лауреатів міжнародних конкурсів Анастасії та Олександра Безай, гурту гітаристів «Анатомія Стихій», та побажань письменниці, яка поділилася з учасниками презентації творчими планами, а вони мали змогу сфотографуватися разом та взяти автограф від авторки цікавих та оригінальних життєвих прозових творів.

Анатолій САРЖЕВСЬКИЙ

Вибрати мову сайту »