Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Як отримати допомогу

Кабінет Міністрів України затвердив порядок виплати щомісячної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

В яких розмірах буде надаватися допомога?

Допомога надаватиметься у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;

для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Що необхідно зробити для отримання допомоги?

Для того, щоб отримати допомогу, особі необхідно стати на облік як внутрішньо переміщеній особі та отримати відповідну довідку, а також подати заяву на отримання допомоги на проживання (для цього необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або центру надання адміністративних послуг, а пізніше таку заяву після доопрацювань можна буде подати через Дію).

Через який ресурс можна отримати допомогу?

Виплата допомоги здійснюватиметься через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Хто отримає цю допомогу?

Цю виплату отримають українці, які перемістилися:

з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі;

з територій активних бойових дій, а саме: Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва), і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Також допомогу автоматично отримають внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання.

Яка тривалість виплати цієї допомоги?

Допомога надаватиметься щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану, плюс один місяць після його припинення чи скасування. Допомогу виплачуватимуть за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Водночас виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюватиметься за ті місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-мунальних послуг.

Нова газета. – 2022. – 7 квітня. – С. 3

Пам’ятка переселенцю

Компенсація за поселення внутрішньо переміщених осіб

Прозорий офіс почав приймати заяви на компенсацію за поселення внутрішньо переміщених осіб

Кропивницький ЦНАП «Прозорий офіс» почав приймати заяви від власників житла, які безкоштовно розмістили внутрішньо переміщених осіб. Власники житла можуть отримати від держави близько 450 грн на місяць за кожну прийняту людину, незалежно від її віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Для отримання компенсації необхідно подати заяву до Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс»:

•        при поселенні переселенців заява подається не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО (у заяві вказується ПІБ переміщених осіб, їхні паспортні дані, свідоцтва про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків);

•        у разі зміни кількості ВПО або припинення їх проживання власник житла зобов’язаний протягом одного робочого дня подати до ЦНАПу заяву встановленого зразка;

•        орган місцевого самоврядування має право перевірити дані подані у заяві власником житла;

•        власник житла має до 5-го числа кожного місяця подавати до ЦНАП «Прозорий офіс» заяву про кількість днів та переселенців, які проживали.

У заяві вказується ПІБ переміщених осіб, їх паспортні дані (копія документа додається до заяви), свідоцтва про народження (копія документа додається до заяви), реєстраційний номер облікової картки платника податків (копія документа додається до заяви). Факт безкоштовного перебування підтверджується особистим підписом ВПО у заяві. Власник житла також подає банківські реквізити для нарахування суми компенсації. Компенсація розраховується за кожен людино-день на рівні 14,77 грн.

Щоб запропонувати своє житло для проживання переселенцям і отримати компенсацію, необхідно:

•        через сайт «Прихисток» МІр5://ргукМузїок.дсж иа/ особисто подати заяву про готовність прийняти у себе переселенців;

•        подати відповідну заяву до ЦНАП «Прозорий офіс».

Заяву може подати виключно власник житла, або один зі співвласників за погодженням з іншими. Нова газета. – 2022. – 7 квітня. – С. 3