Відділ мистецтв

Відділ мистецтв створено у 1982 році. Одним із головних завдань відділу було і є на сьогодні – популяризація літератури з усіх видів мистецтва, яка передбачає максимально повне та оперативне задоволення запитів користувачів на бібліотечні інформаційні джерела (книги, періодику, нотні видання, документи на електронних носіях тощо).

Фонд відділу налічує понад 7 тисяч одиниць збереження і комплектується документами з усіх видів мистецтва: скульптура, архітектура, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, музика, хореографія, театр, кіно тощо. Крім друкованих матеріалів, відділ має унікальне зібрання звукозаписів. Фонотека налічує близько 5 тисяч грамплатівок та аудіокасет. Із 2003 року відділ почав комплектуватись документами на електронних носіях, у т.ч. аудіокнигами, за допомогою яких читач може прослухати твори не лише класиків, а й сучасних авторів.

Працівники відділу беруть участь у корпоративній каталогізації. Cтворюються власні бази даних:

– БД «Статті з періодичних видань» (мистецтво);

– БД «Ноти з періодичних видань»;

– БД «Ілюстрації»;

– БД «Звукозаписи».

Популяризується література з мистецтва шляхом оформлення книжкових виставок, тематичних полиць, проведення масових заходів, під час яких користувачі знайомляться з історією українського та зарубіжного мистецтва, культурою, творчістю митців.

Постійно ведеться пошук нових цікавих форм роботи з молоддю. Звичними стали інтерактивні форми роботи: квести, тренінги, віртуальні екскурсії, майстер-класи.

Насолоджуватись архітектурою старих будівель Кропивницького, знайомитись із легендами про окремі будівлі, дізнаватися про життя відомих людей нашого краю допомагають заходи: «Подорож у часі: архітектура старого міста», «Творець архітектури: Яків Паученко», «Відомі люди нашого міста: Самуїл Вайсенберг».

Участь в обласному тижні національних культур «Степова веселка» сприяє зміцненню зв’язків з творчими спілками, товариствами, громадськими організаціями.

У відділі мистецтв, з метою розкриття та розвитку творчого потенціалу талановитої молоді, постійно проводяться персональні виставки картин художників, виробів майстрів, майстер-класи, організовуються свята музики й танцю.

Працівники відділу займаються пошуковою роботою, результатом якої є інформаційні видання про мистецьке життя краю: «Скульптор Аркадій Мацієвський», «Мости, що єднають береги і долі», «Історія увічнена у камені та бронзі», «Українослав Віктора Френчка», серія «Єлисаветград: архітектура старого міста».

 

0