Відділ мистецтв

ДІЗНАЙСЯ

Дізнайся про світовий та український живопис, архітектуру, скульптуру, театральне мистецтво; розшир знання про відомих композиторів, співаків та музикантів; поринь у світ кіно разом із відділом мистецтв.

Одним із головних завдань відділу було і є – популяризація літератури з усіх видів мистецтва, що передбачає максимально повне та оперативне задоволення запитів читачів на бібліотечні інформаційні джерела (книги, періодику, нотні видання, документи на електронних носіях тощо).

Бібліотекарі також проводять масові заходи на актуальні для молоді теми, майстер-класи.

Для задоволення запитів користувачів велике значення мають інформаційні ресурси, тому працівники відділу беруть участь у створенні електронного каталогу бібліотеки; створюють власні бази даних:

  • БД «Статті з періодичних видань» (мистецтво)
  • БД «Ілюстрації»

НАВЧАЙСЯ

Фонд відділу налічує понад 7 тисяч примірників документів з усіх видів мистецтва: скульптура, архітектура, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, музика, хореографія, театр, кіно тощо.

Крім друкованих матеріалів відділ має унікальне зібрання звукозаписів. Фонотека налічує близько 5 тисяч грамплатівок та аудіокасет.

Із 2003 року відділ почав комплектуватися документами на електронних носіях, у т.ч. аудіокнигами творів класиків і сучасних авторів.

Популяризується література з мистецтва шляхом оформлення книжкових виставок, тематичних полиць; проведення масових заходів, під час яких користувачі знайомляться з історією українського та зарубіжного мистецтва, творчістю видатних митців.

РОЗВИВАЙСЯ

Насолодитися архітектурою старих будівель міста Кропивницького, познайомитися з їх легендами, дізнатися про життя відомих людей нашого краю допоможуть заходи: «Подорож у часі: архітектура старого міста», «Творець архітектури: Яків Паученко», «Стежинами хутора Надія» та ін.

Також бібліотекарі займаються пошуковою роботою, результатом якої є створення буклетів та інформаційних видань про мистецьке життя краю: «Душі людської чародій: М. Кропивницький», «І. Карпенко-Карий»; «Скульптор Аркадій Мацієвський», «Мости, що єднають береги і долі», «Історія увічнена у камені та бронзі», серія видань «Єлисаветград: архітектура старого міста» та «Музичні генії нашого краю».

ВІДПОЧИНЬ ІЗ КОРИСТЮ

Щоб кожен відвідувач зміг відкрити для себе щось цікаве, бібліотекарі відділу постійно займаються пошуком нових форм роботи. Традиційно молодь полюбляє інтерактивні форми роботи: квести, тренінги, віртуальні екскурсії, майстер-класи, адже під час таких заходів слухачі обмінюються думками, спілкуються на хвилюючі теми та вчаться знаходити відповіді на важливі запитання.  

У 2020 році, на вимогу часу, робота відділу почала активно набувати онлайн формату: відеоролики, онлайн інтерактиви, інста вікторини та онлайн уроки гри на гітарі «І я так зможу». Також у цьому році, з метою поглиблення знань молоді про музейну та театральну справу, було започатковано цикл зустрічей з митцями нашого міста «Мистецькі студії».

Переглянути улюблену кінострічку та обмінятися думками стосовно гри акторів чи розвитку сюжетної лінії читачі можуть під час кінопоказів «Кіноп’ятниця».

Аби відшукати серед юнацтва митців-початківців, заохотити їх до заняття тим чи іншим видом мистецтва, у відділі проводяться персональні виставки картин, виробів майстрів, фотовиставки, майстер-класи, організовуються свята музики й танцю.

Якщо ти бажаєш навчатися, маєш креативні ідеї або займаєшся пошуком чогось нового, відділ мистецтв саме для тебе.

Вибрати мову сайту »