В європейському колі

У Музеї мистецтв, що у Кропивницькому, 13 травня відбувся благодійний захід, організований Центром духовності Кіровоградщини, творчим об’єднанням «Парус» і бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, присвячений Міжнародному дню Європи.

Відома письменниця, голова ЦДК Олена Баранова (Елеонора Бельська) ознайомила присутніх з історією створення і основними засадами Євросоюзу, відкрила таємниці його символіки, розкрила основні цінності організації, куди прагне вступити наша країна.

Цікава пізнавальна програма продовжилася виступами керівника польської общини «Полонія» Олександра Полячка, який здивував слухачів чудовою, популярною піснею, та керівника болгарської організації «Нашите хора» Сергія Осадчого. На сцені, прикрашеній українським та європейським прапорами і ковротканими ляльками, виготовленими заслуженою художницею, співробітницею Музею мистецтв Олександрою Пренко, що представляють європейські народи у національних костюмах, у виконанні болгарської співачки Галини Димури в супроводі національного інструменту гайди у виконанні Олександри Корпусової прозвучала болгарська національна пісня.

З привітаннями виступив голова обласної ветеранської організації Анатолій Перевозник.

Бібліотека для юнацтва ім. Євгена Маланюка представила цікаву книжкову експозицію з європейської тематики.

Захід висвітлювався у міжнародному просторі підключенням до всесвітньої асамблеї за сприяння голови Центру національних культур Олени Арутюнян. У живому етері зала спілкувалася з керівником євроклубу з Польщі, країною, яка перша відгукнулася і надала посильну допомогу нашій державі і біженцям.

Олена Надутенко розповіла про отримання першої гуманітарної допомоги, що надійшла місяць тому, і сповістила про другий гуманітарний вантаж, теж організований нашою землячкою, що мешкає з чотирма дітьми в німецькому Франкфурті-на-Майні, вчителькою музики по класу фортепіано Надією Коробєйніковою. Це вона об’єднала небайдужих людей, німців, українців, для збору необхідних речей саме для свого рідного Кропивницького, для наших захисників і біженців.

Надія влаштовує благодійні концерти у Франкфурті-на-Майні та за отримані кошти купує необхідний одяг, амуніцію, товари для дорослих та дітей. Мешканці міста активно приносять речі, які сформували гуманітарний вантаж. Тепер очікується друга партія гуманітарки, і цей благодійний захід мав за мету збір коштів на доставку його від митниці до Кропивницького. На заході присутні могли придбати книжки наших поетів, письменників, художників, а саме – Елеонори Бельської, Олени Надутенко, Тетяни Маркової, Валентина Карпова, художниці Наталії Цимбал, а також спільний з болгарами двомовний альманах «Подвійна райдуга» та книгу болгарського друга України Ніколи Краіванова «Великі Українці – болгаролюбці».

Виручені на благодійному заході гроші були вкинуті у традиційний український весільний посуд – законсервований бутиль з печатками. Зал співав гімн разом з дочкою Надії Коробейніковоі маленькою Аліною, вітав віртуальних гостей з Польщі, Франції, мандрував разом з гідом музею мистецтв вуличками і історією європейських міст, аплодував талановитим співакам обласної філармонії.

Об’єднані одними почуттями, теплою родинною атмосферою насиченого різноплановою програмою заходу, учасники самі стали дійовими особами європейського свята, відчули причетність до європейською кола країн, які простягнули руку допомоги нашій країні в скрутні часи війни.

Ця підтримка дає надію на повну та беззастережну нашу перемогу над довічним ворогом, дає впевненість, що ми разом раз і назавжди покінчимо з осередком зла, жорстокості рашизму.

Приходять на думку слова засновника Великої Булгаріі, хана Кубрата: – В об’єднанні сила!

Європа чудово розуміє, що сьогодні на українському фронті вирішується і її доля! Тому разом з нашими ЗСУ на передовій боронять українські землі і

міста іноземні легіонери. Тож, об’єднавшись, ми переможемо!

Олена Надутенко

Вибрати мову сайту »