Відділ сприяння технічній творчості молоді

Відділ сприяння технічній творчості молоді (відділ науково-технічної творчості молоді) створено у квітні 1989 року. У 2001 році відділ реорганізовано: на його базі було створено два відділи – відділ сприяння технічній творчості молоді (СТТМ) та відділ автоматизації та комп’ютерних технологій (АКТ).

Пріоритетним напрямком в обслуговуванні користувачів відділу є популяризація літератури з питань науково-технічного прогресу, технічного переобладнання підприємств на основі комплексної автоматизації і механізації виробництва, впровадження новітніх технологій у всі сфери людського життя.

Бібліотечний фонд відділу складає понад 7,0 тис. одиниць: книги, періодичні видання, документи на електронних носіях. Відділ отримує понад 30 назв періодичних видань, що висвітлюють питання радіотехнічних, комп’ютерних технологій, рукоділля, моделювання одягу, дизайн, автомобілебудування, технічну творчість юних.

Відділ має власні бази даних, створення яких розпочато у 2001 році: БД „Статей з періодичних видань”; БД користувачів відділу та БД відеофільмів.

Завітавши до відділу СТТМ, користувачі бібліотеки мають можливість отримати додаткові послуги: переглянути відеофільми (літературні екранізації, тематичні передачі за навчальними програмами); скористатися послугами ксерокопіювання.

Відділ СТТМ тісно співпрацює з навчальними закладами міста різних рівнів та бібліотеками при них, позашкільними установами та організаціями для дітей та юнацтва (обласним центром науково–технічної творчості учнівської молоді, Кіровоградським територіальним відділенням Малої академії наук, міською станцією юних техніків, обласним Центром дитячої та юнацької творчості тощо), видавництвами, театрами, модельними агентствами, соціальними службами, засобами масової інформації, окремими громадянами міста Кіровограда.

Масові заходи є невід’ємною частиною роботи відділу з користувачами. Зокрема, відеоподорожі, тематичні відеогодини, зустрічі, відкриті двері навчальних закладів міста, конкурси, вікторини, виставки робіт користувачів та їх презентації та інше.

Тісна співпраця поєднує відділ СТТМ і військові частини міста. На замовлення військовослужбовців проводяться огляди та перегляди документів з фонду відділу, перегляди відеофільмів, тематичні відеобесіди, музичні відеогодини, відеоподорожі, заходи з циклу „Край , в якому ти служиш”.

При відділі діють клуби за інтересами: з 1998 року – любителів декоративно-ужиткового мистецтва „Дивосвіт”, з 2008 року – профорієнтаційний клуб „Профі”.