Відділ сприяння технічній творчості молоді

Відділ сприяння технічній творчості молоді (відділ науково-технічної творчості молоді) створено у квітні 1989 року. У 2001 році відділ реорганізовано: на його базі було створено два відділи – відділ сприяння технічній творчості молоді (СТТМ) та відділ автоматизації та комп’ютерних технологій (АКТ).

Пріоритетним напрямком в обслуговуванні користувачів відділу є популяризація літератури з питань науково-технічного прогресу, технічного переобладнання підприємств на основі комплексної автоматизації і механізації виробництва, впровадження новітніх технологій у всі сфери людського життя; залучення юнацтва та молоді до творчості.

Фонд відділу

Бібліотечний фонд відділу складає понад 7,0 тис. одиниць: книги, періодичні видання, документи на електронних носіях. Відділ отримує понад 30 назв періодичних видань, що висвітлюють питання радіотехнічних, комп’ютерних технологій, рукоділля, моделювання одягу, дизайну, автомобілебудування, технічної творчості.

Відділ має власні бази даних, створення яких розпочато у 2001 році: БД „Статей з періодичних видань”; БД користувачів відділу та БД відеофільмів.

Послуги

Завітавши до відділу СТТМ, користувачі бібліотеки мають можливість отримати додаткові послуги:

  • переглянути відеофільми (літературні екранізації художніх творів);
  • замовити розробку сценаріїв і проведення заходів;
  • замовити проведення майстер-класів на різну тематику;
  • скористатися послугами ксерокопіювання;
  • скористатися послугою нічного абонементу.

Співпраця

Відділ СТТМ тісно співпрацює з навчальними закладами міста різних рівнів та діючими при них бібліотеками, позашкільними установами та організаціями для юнацтва та молоді (Обласним центром науково–технічної творчості учнівської молоді, Кіровоградським територіальним відділенням Малої академії наук, Кіровоградською міською станцією юних техніків, Обласним центром дитячої та юнацької творчості тощо), видавництвами, модельними агентствами, соціальними службами, громадськими організаціями, майстрами народної творчості, засобами масової інформації, окремими громадянами міста Кропивницького.

Тісна співпраця пов’язує відділ СТТМ і громадські організації: «Серце матері», ВГО «Народна академія творчості людей з інвалідністю» та Молодіжним центром молоді з інвалідністю «Сильні духом». Також відділ співпрацює з Державною установою «Кропивницький слідчий  ізолятор». На замовлення закладів проводяться огляди літератури з фонду відділу, відеоперегляди фільмів, майстер-класи, тематичні бесіди, мультимедійні подорожі, історії успіху з циклу „Люди, що змінили світ” та зустрічі з відомими людьми Кіровоградщини.

З 2019 року при відділі діє хобі-клуб для молоді з інвалідністю «HAPPI-МАЙСТЕРНЯ». Разом із бібліотекарями хлопці та дівчата Молодіжного центру «Сильні духом» навчаються створювати власні шедеври. Майстер-класи проводяться раз у місяць.

Проєктна діяльність

У 2017–2018 рр. спільно із ГО «ТІМО «Відкриті двері», в рамках обласного конкурсу соціальних проєктів «Громадська перспектива: ідея – дія – результат», було реалізовано проєкт «Здоровий спосіб життя очима молоді», спрямований на популяризацію здорового способу життя серед уразливих категорій молоді.

0