СІЯТИ, ПОПРИ ВІЙНУ!

У Кропивницькому презентували перший помер літературного альманаху «Сівач», який може стати початком цікавого проєкту – відтворення традицій «великих» журналів.

     У ньому вже започаткована практика подачі різножанрових робіт – від поезії до прози, від публіцистики до критики, від практично мемуаристики до дитячих віршів.

     Його започаткували молоді літератори 21- річний Станіслав Новицький (він же і редактор) та 18-річна Аліна Шевченко з Олександрії. Втім, зараз вони навчаються. Аліна здобуває гуманітарну освіту, а Станіслав – військову. До речі, видання здійснене коштом самого головного редактора. З деякою молодою безапеляційністю він сказав, що «Сівач» покликаний показати, якою має бути справжня література. Примітно і те, що видання присвячене класику нашої поезії і уродженцю Кіровоградщини Володимиру Базилевському, який у серпні відзначив 85-річчя з дня народження.

     «Сівач» повертає нас до часів розвитку клубної поезії в Кіровограді, яку започатковували літературні студії 60-70 років. Як сказали на презентації колишні студійці, Станіслав зробив те, чого вони не спромоглися свого часу – випустити літературний альманах.

     Перший «Сівач» наповнений творами літераторів як Кіровоградщини, так і інших регіонів України, у тому числі і тих, хто проживає за кордоном. Невеликим недоліком видання є відсутність коротких відомостей про авторів, адже якщо їх знають в Чернігові чи Херсоні, це не означає, що вони відомі в Кропивницькому. Хоча є і постаті загальноукраїнського масштабу. Мабуть доречною була б і публікація творів людини, якій присвячено ця книжка. Власне, будь-який сівач сіє в розрахунку на багатий урожай, але часто не може сказати, яким він буде насправді. Наш «Сівач» не виняток, тому потрібно очікувати на зміну агротехнологій та посівного матеріалу для майбутньої ниви – друге видання планується вже в грудні цього року.

     У першому номері вміщені твори 21 автора, хоча заявок було більше сотні. Надходять матеріали і для другого номера, а це означає розширення географії і жанрової тематики. Почитати буде що.

     Щоб придбати першу книгу «Сівача», потрібно звернутися до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Маланюка в місті Кропивницькому.

Сергій ПОЛУЛЯХ

Вибрати мову сайту »