НА ГОСТИНУ ДО АВТОРІВ-ЗЕМЛЯКІВ

(огляд новинок краєзнавчої літератури)

Неможливо переоцінити значимість краєзнавства сьогодні – адже це шлях до самопізнання, осмислення свого родоводу, своєї приналежності до славетних земляків. Саме краєзнавство покликане зародити почуття гідності та любові до Батьківщини у наступного покоління.

Пропонуємо вам поринути у світ новинок краєзнавчої літератури, які представлені у фондах обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка.

Ці книги відкриють вам багато цікавої, рідкісної, корисної та потрібної інформації. Допоможуть глибше пізнати історію, звичаї, традиції степового краю, познайомлять з творчістю письменників і поетів Кіровоградщини.

Бабенко Б, Бабенко О. Блог на папері: театральними стежками Кіровоградщини. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2022. – 56 с. – (Серія «Мандри центральною Україною»).

Путівник розповідає про цікаві туристичні об’єкти Кіровоградщини, об’єднані тематично чарівним мистецтвом театру. Презентували його до 140-річчя першого українського професійного театру, яке відзначили цього року.

Видання розраховане на широке коло читачів, може стати в нагоді усім, хто цікавиться історією та любить подорожувати, а також працівникам туристичних агенцій, гідам і мандрівникам.

Тобілевич В. Ікони з Хутора Надії. Нариси і розвідки / В. Тобілевич; ред. В. Бондар. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2022. – 118 с.: іл.

Валентина Тобілевич чи не все своє свідоме життя віддає родовому гнізду видатного драматурга і лицедія Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). До цієї книги відібрано лише частину нарисів та розвідок, які публікувались у періодичній пресі. Літературо-театрознавці, як і інші читачі, знайдуть тут багато цікавого й ексклюзивного про нашого славетного корифея та його рід.

Новицький С. Розуміння простору: вибране / С. Новицький; ред. Н. Бідненко. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2022. – 216 с.

До книги молодого кропивницького автора увійшли як раніше написані вірші, так і нові, написані перед самою війною. Ц? вже четверта збірка автора. В своїй творчості автор лишається вірним собі: чудове володіння словом, глибокий патріотизм, віра в силу духу українського народу.

Бондар В. Мережані закладки: читацький нотатник / В. Бондар; верстка С. М. Чудна. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2021. – 352 с.

До книги відомого українського письменника Василя Бондаря «Мережані закладки» ввійшли читацькі експресії, написані автором протягом 2001-2017 років. Найголовніша риса цих записів – щира, сердечна реакція читача на літературні твори класиків і сучасників.

Сівач. Літературно-мистецький альманах імені Володимира Базилевського. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2022. – 199 с.

Цьогоріч побачив світ перший номер літературно-мистецького альманаху «Сівач», який носить ім’я письменника Володимира Базилевського – одного з перших керівників літстудії «Сівач». Слід відзначити, що альманах не має прямого відношення до літстудії з однойменною назвою – це зовсім новий самостійний проект. Ідея проекту належить Станіславу Новицькому.

На його сторінках знайшли своє місце твори двох десятків письменників з Київщини, Львова, Житомирщини, Одеси, Івано-Франківська, Іршави, Сміли, Чернігівщини та інших міст і країв України. Є серед них і твори літераторів-земляків.

Бєльська Е. Корида: оповідання, повісті / Е. Бєльська; ред. В. Шовкошитний. – К.: Український пріоритет, 2021. – 200 с.

Письменниця Елеонора Бєльська (творчий псевдонім Олени Баранової) яскраво спалахнула на творчому небосхилі України. Світ її творів простий, зрозумілий і по філософському глибокий водночас. В останній прозовій книзі авторки «Корида» майстерно показано неперевершене дійство в Іспанії, суть якого полягає у тому, що «життя – це боротьба».

Косенко О. Апостроф. Книга поезій наосліп / О. Косенко; ред. В. Шовкошитний. – К.: Український пріоритет, 2021. – 160 с.

Свій життєвий досвід, мудрість, розум, віру, любов Олександр Іванович передає в поетичних творах. Саме ті слова і образи, які глибоко западають у душу і проростають у ній, дають щедрі плоди співпереживання і співосягнення світу.

Читайте і ви більше дізнаєтесь про свій рідний край. Читайте, адже читання – це прекрасна форма релаксації; читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам’ять і підвищує творчий потенціал.

Людмила ГУРБА,

завідувачка відділу

Кіровоградської обласної бібліотеки
для юнацтва ім. Є. Маланюка

Вибрати мову сайту »