На гостину до місцевих авторів. Огляд новинок краєзнавчої літератури

Пропонуємо поринути у світ новинок краєзнавчої літератури, які представлені у фондах обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка.

Ці книги відкриють вам багато цікавої, рідкісної, корисної та потрібної інформації. Допоможуть глибше пізнати історію, звичаї, традиції степового краю, познайомлять із творчістю письменників і поетів Кіровоградщини.

Бабенко Б.О., Бабенко О.О. Блог на папері: театральними стежками Кіровоградщини. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2022. (Серія «Мандри центральною Україною»).

Путівник розповідає про цікаві туристичні об’єкти Кіровоградщини, об’єднані тематично чарівним мистецтвом театру. Презентували його до 140-річчя першого українського професійного театру, яке відзначили цього року.

Видання розраховане на широке коло читачів, може стати в нагоді усім, хто цікавиться історією та любить подорожувати, а також працівникам туристичних агенцій, гідам і мандрівникам.

Автор книги Тобілевич В. Ікони з Хутора Надії. Нариси і розвідки / В. Тобілевич; ред. В. Бондар. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2022.

Валентина Тобілевич чи не все своє свідоме життя віддає родовому гнізду видатного драматурга і лицедія Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). До цієї книги відібрано лише частину нарисів та розвідок, які публікувались у періодичній пресі. Літературо-театрознавці, як і інші читачі, знайдуть тут багато цікавого й ексклюзивного про нашого славетного корифея та його рід.

Новицький С. Розуміння простору: вибране / С. Новицький; ред. Н. Бідненко. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2022.

До книги молодого кропивницького автора увійшли як раніше написані вірші, так г нові, написані перед самою війною. Це вже четверта збірка автора. В своїй творчості автор лишається вірним собі: чудове володіння словом, глибокий патріотизм, віра в силу духу українського народу.

Бондар В. Мережані закладки: читацький нотатник / В. Бондар; верстка С. Чудна. – Кропивницький: Центрально-Українське вид-во, 2021.

До книги відомого українського письменника Василя Бондаря «Мережані закладки» ввійшли читацькі експресії, написані автором упродовж 2001-2017 років. Головна риса цих записів – щира, сердечна реакція читача на літературні твори класиків і сучасників.

Сівач. Літературно-мистецький альманах імені Володимира Базилевського. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2022.

Цьогоріч побачив світ перший номер літературно-мистецького альманаху «Сівач», який носить ім’я письменника Володимира Базилевського – одного з перших керівників літстудії «Сівач». Слід зазначити, що альманах не має прямого відношення до літстудії з однойменною назвою – це зовсім новий самостійний проект. Ідея проекту належить Станіславу Новицькому.

Із запропонованих до збірки творів 105 авторів з усієї України. Є серед них і твори літераторів-земляків.

Бєльська Е. Корида: оповідання, повісті / Е. Бєльська; ред. В. Шовкошитний. – К.: Український пріоритет, 2021.

Письменниця Елеонора Бєльська (творчий псевдонім Олени Баранової) яскраво спалахнула на творчому небосхилі України. Світ її творів простий, зрозумілий і по-філософському глибокий водночас. В останній прозовій книзі авторки «Корида» майстерно показано неперевершене дійство в Іспанії, суть якого полягає у тому, що «життя – це боротьба».

Косенко О. Апостроф. Книга поезій наосліп / О. Косенко; ред. В. Шовкошитний. – К.: Український пріоритет, 2021.

Свій життєвий досвід, мудрість, розум, віру, любов Олександр Іванович передає в поетичних творах. Саме ті слова і образи, які глибоко западають у душу і проростають у ній, дають щедрі плоди співпереживання і співпізнання світу.

Читайте, і ви більше дізнаєтесь про свій рідний край. Читайте, адже читання – прекрасна форма релаксації. Читання книг і стимулює розумову діяльність людини, покращує пам’ять і підвищує творчий потенціал.

Людмила ГУРБА,

завідувачка відділу

Кіровоградської обласної бібліотеки

для юнацтва ім. Є. Маланюка

Вибрати мову сайту »