Єдина родина – заради України

Днями у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбувся благодійний концерт до Дня Збройних сил України «Єдина родина заради України» за участю національних спільнот Кіровоградщини.

Концерт мав на меті збір коштів на підтримку воїнів, які зазнали поранень в цій війні і нині потребують нашої підтримки.

Ініціатором благодійного концерту виступив голова Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «Нашите Хора» Сергій Осадчий. Партнерами заходу виступили ГО «Об’єднання поляків Кіровоградщини «Полонія» ім. Кароля Шимановського, Союз вірмен України в Кіровоградській області, творче об’єднання «Вітрила».

Під час благодійного концерту була презентована прем’єра знакової пісні «Побратими», яка присвячена подіям, що нині відбуваються в Україні – пісні, два нескорені народи, виконали чудові вокалісти – Олександр Безай від України та Етьєн Леві від Болгарії. Вона була написала кропивничанином Олексієм Кононенко, а Марія Шандурко з Болгарії зробила адаптацію тексту болгарською мовою.

Захід видався дуже колоритним та автентичним, адже на концерті лунали традиційні пісні різних народів, зокрема, болгарські, польські, вірменські та навіть угорські мотиви.

Родзинкою заходу стало виконання традиційних болгарських пісень під акомпанемент болгарського народного інструменту – гайди. Віртуозно грала на цьому інструменті Олександра Корпусова.

Традиційний угорський народний танець чардаш виконав на скрипці студент Кропивницького музичного фахового коледжу Артур Чорний.

Незрівнянні польські мотиви дарували глядачам Об’єднання поляків «Полонія» ім. Кароля Шимановського.

Нікого не залишив байдужим виступ лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Олександра Безая, який виконав відомі українські пісні, які вже стали класикою: «Ніч яка місячна» та патріотичну пісню «Браття українці».

Піснею з дуже символічною назвою «Настане день» завершив концерт бард із Миколаївщини Віктор Коваленко. А наостанок усі зібрані кошти від благодійного концерту було передано волонтерці, юристці обласного ресурсного центру з питань допомоги АТО/ООС Олені Кочканян. Усього було зібрано б тисяч 122 гривні. Дякуємо кожному, хто долучився до благодійного збору. Також висловлюємо вдячність очільнику Спілки Вірмен України в Кіровоградській області Тіграну Хачатряну за значний внесок у спільну справу. Ці кошти буде передано адресно нашому земляку бійцю. Збройних сил України Артему Омельчуку на реабілітацію.

Фото Анатолія Саржевського та з ФБ-сторінки бібліотеки

Вибрати мову сайту »