«Вони вели мене моторошними лабіринтами…»

У обласній бібліотеці для юнацтва імені Є. Маланюка відбулося чергове засідання літературного клубу «Ліра». У заході взяли участь поети і письменники-земляки Олег Бондар, Олександр Косенко, Елеонора Бєльська, Тетяна Березняк.

Розгорнулася цікава дискусія щодо затребуваності художньої літератури у непростий теперішній час. Що спонукає письменників до написання нових творів? Чи мають попит сьогодні пригодницький та містичний жанри? Ці питання були актуальні під час зустрічі.

Письменник-журналіст Олег Бондар розповів, що для нього процес роботи над текстом – своєрідний стан душі.

⸻ У кожної людини у житті має бути певна віддушина – улюблена справа. Наприклад, художник малює картини, поет пише вірші, а письменник поринає у світ власної фантазії, даруючи своїм читачам захоплюючі історії. Саме це є для мене основним. Хід сюжету заздалегідь ніколи не планую. Під час написання твору не я керую діями героїв, а вони самі ведуть мене всіма лабіринтами, що трапляються на їхньому шляху. В цьому для мене уся привабливість процесу написання, від цього я отримую неабияке творче задоволення. Якось я спробував написати роман за планом і в мене нічого не вийшло. Стало нецікаво, бо я знав, що буде далі. Тому волію до експромту, можливо, всупереч канонам. Таким чином був написаний містичний трилер «Обручка зі склепу», виданий нещодавно у видавництві «Кондор».

За словами Олега Бондаря, спершу, ще 2007 році, твір був написаний російською мовою. Зараз письменник вирішив дати історії друге життя та переклав роман українською, доповнивши цікавими непередбачуваними пригодами та подіями.

Поет Олександр Косенко презентував присутнім літературно-художнє видання «Досвід війни: українські голоси», видане у київському видавництві «Саміт-Книга». Збірка творів (поетичних і прозових) вийшла за підтримки Британської Ради та Європейського Союзу. Як пояснив Косенко, який є його співредактором (разом із журналістом Михайлом Сидоржевським), це проект соціальної дії, покликаний згуртувати українців за допомогою мистецтва. Всі твори так чи інакше пов’язані з війною. У книзі представлена й творчість воїнів Збройних сил України, волонтерів, небайдужих громадян, патріотів.

Поряд з Андрієм Любкою, Василем Шкляром та іншими відомими прозаїками твори Олега Бондаря «Убивчий аромат цитрусових», Елеонори Бєльської «Щоб ти не змерзла». А серед майстрів поетичного слова – вірші Олександра Косенка, Надії Гармазій, Миколи Романюка, Антоніни Царук та інших.

Митці переконані, що творчі люди мають об’єднувати власні зусилля для найшвидшої перемоги України на ідеологічному та культурному фронті, в свідомості простих громадян.

Ольга КИЗИМЕНКО

Вибрати мову сайту »