Про нас у ЗМІ

2023 | 2022 | 2021 | 2020 20192018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 

2010 | 2009 | 2008 


Кизименко О. Психологічний роман допоможе знайти себе / О. Кизименко // Наше місто. – 2023. – 7 грудня. – С. 3.

«Крізь вигоряння». Під таким заголовком у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Євгена Маланюка відбулася презентація книги нашої землячки Лени Корсак, яка вже дев’ять років мешкає у Польщі. Як розповідає авторка, професійне вигоряння – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, яке посилюється і триває певний час.


Гурба Л., Шматько Л. Книги, створені війною // Народне слово. – 2023 . – 19 жовтня. – С. 5

Повномасштабне вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року було зухвалим, нищівним, жорстоким. Ця дата назавжди закарбувалася у свідомості кожного українця. В цей тяжкий, трагічний і драматичний час колектив Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Маланюка докладає багато зусиль, щоби фонд бібліотеки поповнювався новими виданнями та відповідав потребам її користувачів.


Полулях С. Першим у всьому // Народне слово. – 2023. – 5 жовтня. – С. 5.

Щорічно 22 вересня Болгарія відзначає День Незалежності. Цього дня у 1908 році, країна де-юре позбулася суверенітету Туреччини, хоча фактично скинула османське ярмо за 30 років до того. Якраз до цієї дати голова правління Кіровоградської обласної ГО болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий започаткував лінійку історично-літературних та краєзнавчих розвідок «Невідомі постаті українсько-болгарської історії».


Мельник П. Відшумів «Книговир» / П. Мельник // Голос України. 2023. – 26 вересня. – С. 6.

Книжковий фестиваль-ярмарок «Книговир-2023» відбувся в обласному центрі в межах театрального свята «Вересневі самоцвіти». Захід поєднав у собі елементи презентації книжкових но винок, ярмарку і письменницько-читацької тусовки.


Невідомі відомі постаті українсько-болгарської історії // Народне слово. – 2023. – 28 вересня. – С. 7

Скільки в нашій історії ще є прогалин із невідомими іменами, подіями, подвигами, що примножили б скарбницю нашої гідності і надбань! Але, на щастя, є серед нас люди небайдужі, допитливі і наполегливі у своїх намірах.


Полулях С. Першим у всьому // Наше місто. – 2023. – 28 вересня. – С. 2.

22 вересня Болгарія відзначає День Незалежності. Цього дня у 1908 році країна де-юре позбулася суверенітету Туреччини, хоча фактично скинула османське іго за ЗО років до того. Якраз до цієї дати голова правління Кіровоградської обласної ГО болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий започаткував лінійку історично-літературних та краєзнавчих розвідок «Невідомі постаті українсько-болгарської історії».


Лапко Г. Роль бібліотек у формуванні культури спілкування українською мовою // Бібліосвіт. – 2023. – №3. – С. 81-86.

У статті описано досвід роботи Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім Є. Маланюка та бібліотек Кіровоградської області щодо популяризації української мови та підвищення рівня грамотності населення.


Кісельова О. Григорій Сковорода в сучасному світі // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика .- 2023. – № 2. – С. 25-28

Ювілей великого просвітителя- гуманіста, педагога, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника бібліотекарі усієї Кіровоградщини відзначали 3 грудня 2022 року в рамках обласної акції «Мудрість віків через роки».


Надутенко О. «Іду по світу сивою дитиною…» / А. Саржевський // Народне слово. -2023. -18 травня. – С. 4

Днями у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка відбулася творча зустріч із членкинею Національної спілки письменників України, авторкою восьми поетичних ліричних збірок, у яких простежується її самобутній індивідуальний світ, лауреаткою декількох престижних літературних премій. Читати далі…


Надутенко О. Маршрутами болгарського десанту / А. Саржевський // Народне слово. – 2023. – 9 березня. – С. 1.

Березневі дні насичені багатьма святами, які історично, традиційно та широко відзначає болгарська діаспора в Україні. І Кіровоградщина з Кропивницьким – не виключення.


«Куценківські читання» : у пам’ять про відкривача літературних Атлантид //  Наше місто. – 2023. – 23 лютого. – С. 2.

У Кропивницькому в міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого пройшли 16 обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання.


Гурба Л. Про Праведників / Л. Гурба //  Наше місто. – 2023. – 2 лютого. – С. 3.

Коли євреї Європи були приречені нацистами на неминучу загибель, знайшлися ті, хто, ризикуючи власним життям та життями своїх рідних, наважувалися надавати євреям допомогу та порятунок. Керуючись лише почуттям милосердя і не вимагаючи нічого натомість. Читати далі…


Гурба Л. Про українських праведників світу / Л. Гурба // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 7.

27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Видання «Праведники народів світу. Україна» авторів Інна Іоффе, Олександр Євсюкова вийшло до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру і розповідає про українців, які рятували євреїв в часи Голокосту. Читати далі…


Подільський Б.  Я казкар дідусь Павлусь. Я тутешній. Цим горжусь! // Народне слово. – 2023. – 5 січня – С. 3

Вибрати мову сайту »