«Я казкар дідусь Павлусь. Я тутешній. Цим горжусь!»

Місцева скарбниця дитячої літератури нещодавно поповнилася новою книжкою «Лелека над містом».

Її автор – відомий громадський активіст, поет і знавець бойових єдиноборств Павло Чорний. Презентація книги відбулася напередодні Нового року в актовій залі обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка. Книга побачила світ завдяки ініціативі управління освіти міської ради у спільній роботі зі станцією юних техніків, міським центром дитячо-юнацької творчості та видавництвом ТОВ «КОД».

Чи не найпопулярнішим жанром фольклору, що розкриває безмежний світ людської уяви, полонить серця дітей і дорослих, є українські народні казки. Реальне і вигадане напрочуд гармонійно поєднуються в казці, зачаровуючи на все життя красою народного слова, сповненого мудрості, добра й оптимізму. Так само, засновуючись на фольклорних образах і мотивах, створює свої казки дідусь Павлусь.

Цей образ виник разом із проектом «Казкодром» шість років тому. А першу «обкатку» Павло Чорний провів на вихованцях міської станції юних техніків, де він і понині працює. До його збірки увійшло сім віршованих казок про наше місто. У них вдало поєднані минувшина і сьогодення, а також висловлена впевненість в світлому майбутньому, яке несе в собі образ Лелеки – символу миру, родючості, добробуту.

Виступаючи на презентації, поет і прозаїк Роман Любарський сказав: «Дідусь Павлусь – вигадливий віршувальник. Певно, не існує такого слова, яке він не в змозі заримувати. Та головне полягає не в цьому. Головне у тій місії, яку він виконує ось уже багато років. Ця місія – виховання дітей і юні. Починаючи з 2012 року, Павло Чорний активно займається патріотичним вихованням. Різними формами і методами виховує у нових поколінь українців патріотичні почуття, національну гордість і свідомість. Саме це звучить у багатьох його творах. Він працює не лише для дітей, у нього є і певна доросла аудиторія».

Як зазначила на презентації книги Павла Чорного начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко: «Вперше місцева краєзнавча тематика представлена в подібному літературному форматі, книга спрямована на патріотичне виховання здобувачів освіти молодшого шкільного віку».

Ця книга, як наголосив на презентації сам автор, зроблена спільними зусиллями багатьох творчих креативних людей. Серед них вихованці гуртка «Студія живопису» МЦДЮТ (керівник Інна Санжара), директор Кропивницького міського центру дитячої та юнацької творчості Євгенія Сілант’єва, видавець-меценат Віктор Лисенко та інші. Зокрема Павло Чорний сказав: «Ми показуємо цим, що ми насправді є незламні, у нас є своєрідний пункт культурної, духовної незламності. Це наш внесок у перемогу. І я хочу, щоб із цього почався зовсім інший погляд на наше місто. Нам усім потрібен оптимізм. Ми повинні дивитися у перспективу і ми разом побудуємо нову Україну».

На завершення автор висловив подяку обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка за організацію заходу, а також усім, хто взяв участь у цьому проекті.

На презентації були присутні вихованці кадетського підрозділу ліцею «Сокіл» та молодші учні шкіл міста, які із захопленням слухали дідуся Павлуся та дивилися «мультяшки», створені Альоною Палій, Оксаною Качуровською та Оксаною Сергєєвою. До речі, книга містить QR-коди анімаційних фільмів, створених за мотивами казок. Її основний наклад безкоштовно передали у заклади освіти міста, решту книг продадуть через книжковий аукціон, а зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ.

Борис Подільський