Відділ комплектування і зберігання фондів

На відділ покладено відповідальну місію: повно і якісно комплектувати фонд бібліотеки новими документами для задоволення інформаційних, освітніх, дозвілевих потреб молодих користувачів.

З цією метою невеликий колектив відділу – 3 працівника, здійснює роботу із відбирання, замовлення, обліку та обробки нових надходжень літератури. За даними Книжкової палати імені Івана Федорова в Україні в рік видається більше 20 тисяч найменувань книг, брошур. Вибрати із цієї великої кількості назв найкраще, найцікавіше для молоді – ось в чому полягає робота відділу комплектування. Щорічно до фонду бібліотеки надходить близько 5 тисяч примірників документів на різних носіях інформації та передплачується понад 150 назв періодичних видань.

Для того, щоб користувачі могли легко орієнтуватися у великому просторі бібліотечних фондів, відділом ведеться довідковий апарат: алфавітний, систематичний каталоги. Також ведеться електронний каталог книг на нові видання (з 2001 року), за яким здійснюється пошук за будь-якими параметрами:автором, назвою, видавництвом, серією, персоналією, ключовим словом, тощо. З 2002 року відділ здійснює ретроконверсію карткового каталогу в електронну форму.

Основний фонд бібліотеки зосереджений в книгосховищі відділу, і співробітники за лічені хвилини можуть знайти будь-яку книгу і запропонувати її користувачам через відділи обслуговування. Книги, що відсутні в фонді бібліотеки, можна замовити через міжбібліотечний абонемент.

Відділ збирає фонд видань з автографами авторів, письменників-земляків, краєзнавців, інших відомих людей, які дарують бібліотеці книги. Цей фонд є гордістю нашої бібліотеки і на сьогодні налічує понад 300 примірників видань.

Запрошуємо Вас, шановні користувачі, до співпраці. В бібліотеці з 1998 року щорічно проводиться акція «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ!»

Сподіваємося, що фонд нашої бібліотеки принесе Вам задоволення, користь та інтелектуальне збагачення.

Чекаємо на Вас!

 

Завідувач відділом Тетяна Яськів, тел.(0522) 22-66-87, e-mail : komplektkoub@yandex.ru

0