2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019| 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
Шматько Л. Осінь – час для читання // Народне слово .-2024.-31 жовтня.- С.6
В наш такий неспокійний і трагічний час так хочеться прикрасити осінні прохолодні вечори цікавою книгою. Щоби ви могли поринути в цю затишну атмосферу, ми підготували добірку книг з фонду Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, які варті прочитання. Представлені книги відповідають вимогам книголюбів будь-якого віку та з різними літературними вподобаннями.
Відкритий для читача поет // Слово Просвіти.- 2024.-1-7 серпня.- С.9
22 липня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка в рамках циклу «Книжкові прем’єри» відбулася презентація нової поетичної збірки «Коріння дощу» Станіслава Новицького. Книга побачила світ цьогоріч у видавництві «Український письменник».
Нещодавно в обласній бібліотеці для юнацтва, ім. Є. Маланюка пройшов вечір пам’яті популярного видавця Віктора Лисенка.
Минулого тижня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася зустріч з головною редакторкою журналу «Жінка», організаторкою та кураторкою численних культурно-мистецьких заходів, громадською діячкою Тамарою Маркеловою.
«Спогади наперед» Віталія Запеки / Наше місто. – 2024. – 23 травня (№ 21). – С. 3.
У книгозбірні ім. Євгена Маланюка відбулася зустріч з Віталієм Запекою – військовим, неординарним письменником, фотохудожником, добровольцем, бійцем батальону «Полтава» з позивним «Спілберг».
Моя сорочка – вишиванка / Наше місто. – 2024. – 23 травня (№ 21). – С. 3
У самому серці міста, біля книгозбірні для юнацтва ім. Євгена Маланюка, розгорнулася вишукана вулична акція «Моя сорочка – вишиванка». Містяни отримали унікальну можливість поринути у магічний світ вишивки.
Надутенко О. Премія від мецената/ О. Надутенко // Народне слово. – 2024. – 2 травня. – С. 2.
Премія, присвячена відомому видавцю, меценату, успішному підприємцю і щиросердній людині, яка внесла свій великий вклад у розвиток літератури, культури, економіки, популяризацію міста та театрального мистецтва – Віктора Федоровича Лисенка, заснована очільником Фонда родини Лисенків, – Сергієм Лисенком, знайшла своїх переможців.
Із наближенням свята Воскресіння Христового відділ сприяння технічній творчості молоді Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка пропонує огляд кулінарних книг та сподівається, що ви знайдете для себе нові великодні рецепти та сформуєте власне розуміння української кухні.
«Жива і скошена тече в мені трава»//Україна-Центр. – 2024. – 25 квітня. – С. 8
Для непосвячених: це назва книги та однойменного вірша поета та художника, лауреата Шевченківської премії в галузі літератури Анатолія Кичинського. Поезії пана Анатолія втрете виходять під такою назвою, цього разу у видавництві Івана Малковича «А-БА-БА- ГА-ЛА-МА-ГА». Минулого тижня автор презентував її у Кропивницькому.
У статті описано застосування бібліотекарами норм авторського права під час розроблення й проведення заходів та написання службових текстів (сценаріїв, тез до виступу тощо). Зокрема окреслено законодавчі основи, надано практичні рекомендації щодо їх дотримання та запропоновано способи наближення цієї теми до інтересів молодіжної аудиторії.
Над чим працюєте, Майстре? // Україна-Центр. – 2024. – 18 квітня. – С. 6.
Продовжуємо рубрику, в якій наші земляки, представники різних кіл творчої інтелігенції розповідають, над чим вони нині працюють, які мають плани, про що мріють. Сьогодні на запитання відповідають..
У статті проаналізовано роботу бібліотек Кіровоградської області у воєнний час, надано приклади реалізації різноманітних проектів з партнерами; показано діяльність бібліотек для осіб, що виїхали за кордон; представлена волонтерську діяльність та приклади заходів по залученню коштів для допомоги військовим.
Від Інгулу до вічності // Наше місто. – 2024. – 15 лютого. – С. 3.
Історик і краєзнавець Сергій Гейко під час зустрічі зі студентською молоддю в рамках бібліопроекту «Ріднокрай» у обласній бібліотеці ім. Є. Маланюка розповів про боротьбу українського народу за незалежність у 1917–1918 роках минулого століття.
Вшанували пам’ять жертв Голокосту // Україна-Центр. – 2024. – 1 лютого. – С. 1.
Напередодні 27 січня, коли вся міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту, в бібліотеці в рамках проєкту «РідноКрай» відбувся захід «Голокост на Кіровоградщині: пам’ять, архіви, увічнення».
Чорний П. Голокост на Кіровоградщині / П. Чорний // Наше місто. – 2024. – 1 лютого. – С. 2.
До Дня пам’яті жертв Голокосту прогресивна світова спільнота згадує трагічні події геноциду єврейського народу. Тож і в обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка відбувся тематичний захід.
Напередодні міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту // Народне слово. – 2024. – 1 лютого. – С. 7.
Напередодні міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбувся захід «Голокост на Кіровоградщині».
Гурба Л. Міста-герої великої війни / Л. Гурба // Народне слово. – 2024. – 1 лютого. – С. 6.
Майже два роки Україна живе у стані повномасштабної війни. Все горе, героїзм, випробовування, які довелося побачити українцям під час російської агресії, українські літератори відображають у творах присвячених військовій тематиці.
Маріуполь. Надія [книги про війну] // Наше місто. – 2024. – 1 лютого. – С. 3.
«Маріуполь. Надія», автор Надія Сухорукова. Не впасти у відчай жінці вдалося лише завдяки власному щоденнику. День за днем вона фіксувала події у місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Відверто і до болю емоційно вона розповідає про Маріуполь, який перетворився на велике попелище.
Книги про війну // Наше місто. – 2024. – 25 січня. – С. 3.
У книзі Петра Щербини «Битва за Ірпінь» автор розповідає про події, які відбувалися наприкінці лютого у березні 2023 року в місті Ірпінь Київської області. У книзі опубліковано відгуки відомих у світі людей, список підрозділів, які виконували бойові завдання з визволення міста від окупантів, а також згадано героїв, які віддали своє життя за Ірпінь.
Гурба Л. Книги про війну / Л. Гурба // Наше місто. – 2024. – 18 січня. – С. 3.
Майже два роки Україна живе у стані повномасштабної війни. Все лихо, випробовування, героїзм, які довелося побачити українцям під час російської агресії українські літератори відображають у творах, присвячених військовій тематиці.