Книги про війну

Майже два роки Україна живе у стані повномасштабної війни. Все лихо, випробовування, героїзм, які довелося побачити українцям під час російської агресії українські літератори відображають у творах, присвячених військовій тематиці. Більшість з них стануть безцінним спадком для нащадків. Зокрема про міста-гєрої, серед яких найперше – Харків.

Місто-герой Харків живе завдяки людям. Воно стало одним із перших міст, яке прокинулося від артвибухів 24 лютого 2022 року й щодня продовжує зазнавати бомбардувань від окупантів.

У книзі Бури Дар’ї «Місто-герой Харків. 28 історій незламності» зібрані спогади людей, які боролися за це місто. Звісно, 28 розповідей – це не весь Харків, і це не єдині люди, що наближали перемогу. Їх значно більше. Саме тому це місто встояло.

Бої за Харків та його околиці тривали від 24 лютого до 11 вересня 2022 року. Після артобстрілів росіяни, прорвавши кордон на пункті пропуску «Гоптівка», пішли у наступ. Окупанти недооцінили готовність українців до оборони. І ще більше не оцінили цивільне населення, яке не терпітиме примусу до братерства за допомогою важкої зброї. Відстояти Харків і врятувати його від окупації та «руського міра» вдалося завдяки тому, що всі об’єдналися. Харків’яни билися за своє місто.

Людмила ГУРБА

(У наступних випусках газети ми розповідатимемо про інші-видання воєнної тематики, які підібрали спеціалісти обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка.)

Вибрати мову сайту »