«Спогади наперед» Віталія Запеки

У книгозбірні ім. Євгена Маланюка відбулася зустріч з Віталієм Запекою – військовим, неординарним письменником, фотохудожником, добровольцем, бійцем батальону «Полтава» з позивним «Спілберг».

Народився письменник 13 жовтня 1967 року у Полтаві. Почав писати ще у 2015 році. З того часу побачили світ роман «Цуцик», «Герої, херої та не дуже», антиутопія «Абсурд», «Бабах на всю голову», дитячі книги «Полінка» та «Полінка в країні Дурниць». Самі видавці зацікавилися друком його творів, адже такий яскравий літературний талант важко було не помітити. Письменник нагороджений Міжнародною літературного премією «Воїн світла». За роман «Цуцик» став лауреатом премії імені Ірини Вільде, за книжку «Полінка» отримав премію імені Всеволода Нестайка.

«13» – це його улюблене число письменника. 13-го він народився. На початку квітня 2024 року отримав поранення від кулі снайпера, лікувався в Луцьку, переніс кілька операцій. І про цей випадок говорить жартуючи, – мовляв, з кількістю швів, що наклали медики, трішки не дотягнули до його улюбленого числа.

Під час заходу автор поділився своїми життєвими історіями, пов’язаними з АТО, війною, і про те, що боявся не встигнути пожити. Поділився секретами написання деяких книг, наприклад, «Полінка» була написана для його онуки, адже дідусь боявся, що не встигне навчити її «дурним» речам.

У спілкуванні автор дуже щирий, безпосередній, харизматичний, з чудовим почуттям гумору. Гості та учасники творчої зустрічі отримали гарний на-стрій, а також заряд бадьорості та оптимізму від спілкування з письменником Віталієм Запекою. На завершення заходу Віта-лій Леонідович передав власні книжки голові громадської ради Кропивницького Леоніду Лузану та відомому волонтеру Дмитрові Завражному для ексрозвідника Романа Червінського на його підтримку з надією у справедливість.

Вибрати мову сайту »