Перевір себе

  • Учні розпивали спиртні напої на подвір’ї школи і були притягнені до відповідальності працівниками поліції. Видом покарання став штраф. Визначте вид юридичної відповідальності, підстави та правомірність притягнення підлітків до від­повідальності. Характеризуйте склад та ознаки правопорушення.

Відповідь. (Це правопорушення регулюється нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вид юридичної відповідальностіадміністративна).

  • Учень 10 класу Андрій був прийнятий на роботу вантажником на продуктовий склад. Чи правомірні дії адміністрації? Свою відповідь обґрунтуйте.

Відповідь. Ні. Неповнолітнім на важких роботах (шкідливі уми ви, піднімання важких речей тощо) працювати заборонено.)

  • Хлопці у віці 16-17 років грали у футбол. М?яч відлетів і влучив у вітрину магазину. Скло розбилося. Чи несуть підлітку яку-небудь відповідальність?

Відповідь. Адміністративну, ст. 173 КК України про адміністративні порушення «Дрібне хуліганство». Підлітки мусять відшкодувати збитки за розбите скло. У разі, коли у них немає свого заробітку, збитки відшкодовують батьки.

  • Хлопчик Микола 12 років стріляв із рогатки у птахів біля дитячого майданчика і ненавмисно влучив в око хлопчика Петра. Петро з травмою довго знаходився у лікарні і в результаті перестав бачити на одне око. Чи несе Микола відповідальність? Якщо ні, то хто?

Відповідь. Відповідальність він не несе, оскільки він не досягнув віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Витрати на лікування та оплату інвалідності Петра будуть нести спочатку батьки, а потім (після 18 років) і сам Микола у продовж життя буде виплачувати Петрові пенсію.

  • Дівчина 16 років дуже хотіла собі нове взуття. Вона пішла на речовий ринок і, коли продавець відволікся, вкрала туфлі. Чи несе відповідальність дівчинка, якщо так, то яку?

Відповідь. Кримінальну, ст. 185 КК України «Крадіжка». Карається штрафом до п?ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

  • Група хлопців на шкільній дискотеці розпили пляшку горілки і почали чіплятися до дівчат. Чи несуть підлітки відповідальність за свої дії.

Відповідь. Адміністративну ст. 178 КК України про адміністративні порушення «Розпиття спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях в нетверезому вигляді», якщо їм є 16 років, якщо ні, то протокол складають на батьків – ст. 184 того ж самого Кодексу «Не виконання батьками або особами, що їх замінюють обов?язків щодо виховання дітей».

Вибрати мову сайту »