Успіхи користувачів – гордість бібліотеки

Бібліотека у моєму житті: історія успіху

Шановні друзі! 6 грудня 1978 року Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка гостинно відчинила двері для юнаків та дівчат Кіровоградщини.

З того часу минуло 35 років. Послугами нашої книгозбірні за цей час скористалися понад 285,0 тис. юнаків та дівчат. По різному склалися їх долі, але спілкування з Книгою не проходить даремно. Воно сприяє духовному розвитку особистості, досягненню певних успіхів у житті.

Сьогодні молодь менше читає, на фоні стрімкого розвитку новітніх технологій падає рівень грамотності населення, суспільство опинилося на межі культурної деградації. Щоб цього не сталося, молодь повинна багато читати…

Запрошуємо усіх колишніх користувачів нашої бібліотеки поділитися з теперішніми користувачами (або – некористувачами) історіями свого життєвого успіху, зазначити роль саме обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка в становленні Вашої особистості Напишіть Свої Історію Успіху! При бажанні можна додати фото.

Приєднуєтесь! Українці мають бути освіченою, розвиненою нацією.



Юлія Гладир,старший викладач кафедри журналістики
Знайомство довжиною в десять років

На життєвій стежині в мене було багато моментів-вогників, які не перестають зігрівати своїм потужним теплом і по сей день. Одним із таких епізодів студентського та аспірантського періоду мого життя стало знайомство з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. Бойченка. Почалося воно в далекому, так, на жаль, уже далекому 2003 році. Навчаючись на першому курсі тодішнього ще філологічного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, звернулася за допомогою в навчанні найперше саме до цього закладу. Хоча тоді й гадки не мала, що це мимовільне «знайомство» переросте в тривалу дружбу, яка, до того ж, стане доленосною.

Від одногрупниці почула, ніби при бібліотеці працює клуб юних поетів «Ліра», що мене як людину, котра на той час уже написала кілька десятків віршів, глибоко зацікавило. Того ж 2003 року й записалася до нього. Проте якось не склалося з відвідуванням. Але доля є доля, і рано чи пізно вона все одно дасть про себе знати. Вже навчаючись на останніх курсах, стала відвідувати засідання поетичного клубу. Приваблювала приємна, можна навіть сказати, домашня атмосфера, особливо тому, що сама знаходилась далеко від рідної домівки й потребувала спілкування з близькими духовно людьми. Прикметно, що ця риса поєднувалася з високою освіченістю юних і зрілих митців слова, які ніколи не нудьгували, вступаючи в запальні дискусії з приводу вічного питання творчості – про що і як писати? І немає значення, чи приходили до спільної точки зору, чи лишалися при своїх інтересах, адже головне – духовний розвиток, неоціненний досвід спілкування і пізнання світу, віддзеркаленого в очах і слові іншої людини.

Доленосним моє знайомство з бібліотекою стало не тільки в цьому плані, а й тому, що якось несподівано для мене, з ініціативи поета Олександра Косенка, керівництво установи подало мою кандидатуру на здобуття обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, до речі, одного з моїх улюблених поетів. І цього року моя книга «Під віями ночі» так само неочікувано здобула цю високу перемогу.

Сподіваюся, що на десятирічному ювілеї наше знайомство з бібліотекою ім. О. Бойченка не припиниться, а здобуття премії ім. Є. Маланюка не стане його останнім акордом. Я вірю, що попереду ще багато прекрасних і світлих моментів плідної творчої співпраці. І цей запалений десять років тому вогник ніколи не згасне, навпаки – переросте у всеохоплююче полум’я, що зможе запалити ще багато-багато небайдужих до побудови високодуховного українського суспільства поколінь. А шлях до нього єдиний – Слово, Книга!

Юлія Гладир,

старший викладач кафедри журналістики,

видавничої справи та редагування

Кременчуцького університету

інформаційних технологій і управління,

поетеса, член НСПУ (з 2012 року)

03.04.2013 р.


Ніколаєвська Світлана, бібліотекар ОУНБ ім. Д.І.Чижевського

З 15 років я почала писати вірші. Моя мама дізналася, що при бібліотеці ім. О. Бойченка працює літературний клуб «Ліра» і повела мене туди. Там збиралися молоді поети та письменники. Мені було дуже цікаво познайомитися з цими талановитими людьми.З того часу я стала багато читати, серйозно займаючись літературною творчістю. Спілкуючись з талановитою молоддю, я поступово набувала досвід і відшліфовувала свої твори. В літературному клубі «Ліра» я знайшла друзів, котрі підтримували мене у моїх творчих починаннях.Згодом я вступила до КДПУ ім. В. Винниченка на факультет філологіі та журналістики, назавжди поєднавши свою долю з художньою літературою. Декілька років поспіль була старостою літературної студії «Обрій» при цьому університеті і допомагала поетам і письменникам-початківцям. Це приносило мені велику насолоду.

Мої вірші були надруковані в 6-ти збірках: «Що вмістилося у слові», «Перша хвиля», «Мы все из колыбели с названьем сетлым Русь», «Озвалась ліра водограєм», «Десять лет под «Парусом», а також в часописах: «Благовіст», «Зубренок», в обласній газеті «Народне слово».

З 2012 року – член кіровоградського літературного об’єднання «Степ».

Хоча зараз я працюю в ОУНБ ім. Д. Чижевського у відділі обслуговування читачів (кафедра історії та права), проте не полишаю писати вірші і відвідувати літературний клуб «Ліра» бібліотеки ім. О.М.Бойченка.

На останок хочу процитувати власний вірш «Молодим поетам», що містить творчі настанови майбутнім майстрам художнього слова:

 

Будьте чемні і скромніші,

Дослухайтесь до порад.

Мужні будьте, сміливіші,

Щоб зростити власний «сад».

В нім розквітне гарне слово,

Дивослово золоте.

Вірш буятиме, мов колос,

Наче листя молоде …

Ніколаєвська Світлана, бібліотекар

ОУНБ ім. Д.І.Чижевського, 2013 р.


Ярослав Страшной, солист областной филармонии

«Впервые с коллективом библиотеки я познакомился в 2002 году, будучи еще учеником 10 класса Кировоградского областного лицея искусств. В то время у меня появилось огромное желание петь и я заинтересовался вокальной музыкой. А еще в то время не так был развит интернет, чтобы можно было вот так просто, как сейчас, зайти на нужную странницу сайта и скачать нужный материал. А слушать по-прежнему хотелось и, конечно же, петь тоже.И вот я узнаю от мамы, что в юношеской библиотеке им. Бойченко, можно прийти и послушать на виниле нужную мне песню, собственно на следующий день я так и сделал.Пришел, записался, стал читателем библиотеки. Слушал я в то время таких певцов: М. Магомаев, С. Захаров, Е. Мартынов, Ф. Шаляпин, Д. Гнатюк, А. Солов’яненко, Mario Lanza, E. Caruzo. Сотрудники библиотеки знали, что если Ярослав пришел, придется искать много материала. Наверное, для них было странно, почему столь молодой человек интересуется такими певцами – а мне, напротив, было очень интересно.

Таким образом, я стал посещать библиотеку очень часто, не буду скрывать, что иногда, из-за моего увлечения приходилось опаздывать в лицей, но я был настолько вдохновлен, что это меня особенно не беспокоило. В результате, в библиотеку я ходил слушать пластинки около 5 лет и уже, будучи студентом Кировоградского государственного педагогического университета им. В. Винниченко (художественное отделение). Со мной занимались вокалом (педагог, народная артистка Украины, профессор – Р. Валькевич) и я начал петь уже профессионально, но контакты с библиотекой им. Бойченко продолжались. Однажды руководство библиотеки предложило мне выступить на вечере романса и, конечно, я не мог отказаться, так как первую серьезную музыку я слушал именно в стенах этой библиотеки. После было еще много предложений и я, конечно же, пел.

И сейчас с большой радостью и немного с ностальгией вспоминаю о неповторимых днях посещения этой библиотеки. Стараюсь заходить, когда есть время. У меня сложились самые добрые и душевные воспоминания о родной библиотеке!

Я благодарен всем тем, кто работал и работает в библиотеке им. Бойченко, благодарен, что одно из первых моих знакомств с серьезной музыкой произошло в этих стенах. Желаю Вам процветания і успехов!»

С уважением,

Ярослав Страшной, солист

областной филармонии, 2012 г.


Анатолій Кімнатний, завідуючий відділом обласного художнього музею–картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

«Відвідуванням бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка пов’язане із часом, який переважна більшість людей вважає кращим у житті. Це був час становлення моїх перших уподобань в образотворчому мистецтві. Я приходив до бібліотеки, замовляв альбоми певних художників і просто переглядав. З часом ці уподобання сформували певний художній смак, який і зараз допомагає у творчості.І сьогодні пригадуються прекрасні альбоми Франциско Гойї, Дмитра Жилінського, Федора Васильєва та багато інших.Це був час і моїх перших музичних захоплень.. Бібліотека надавала таку послугу як перезапис з грамплатівки на аудіокасету. До цього часу вдома зберігаються касети з музичними творами, що були зроблені в бібліотеці ім. О. Бойченка.

Приємно, що і зараз зв’язок з бібліотекою не переривається. Адже багато заходів проводяться бібліотекою спільно з обласним художнім музеєм».

Анатолій Кімнатний, завідуючий відділом

обласного художнього музею–картинної

галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», 2012 р.


Романів (Михальонок) Ірина Сергіївна, старший науковий співробітник Музею «Шістдесятництва» у м. Києві

«Здається, що на даний час я маю певні досягнення у своєму житті мабуть тому, що ніколи, на гаяла часу і була активною, не чекала запрошень, а сама пропонувала допомогу…Починалося усе 29 квітня 1985 року, коли я народилася у м. Кіровограді. Саме там я закінчила ЗОШ № 35. На даний час одружена і маю двох дітей, мешкаю у м.Київі.Після школи поступила і закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальностями «Соціальна робота», «Історія», «Давня історія».З 2008 року є старшим науковим співробітником Музею «Шістдесятництва» у м. Києві, маю публікації у друкованих виданнях з різних соціальних і наукових тем. Мої роботи з 2005 по 2008 рр. друкували газети «Шлях Перемоги», «Нація і Держава», «Україна молода», «Дзеркало тижня», журнали «Український театр», prosvita.org.ua, збірник «Тирош труды по иудаике», інші… Учасник декількох міжнародних конференцій, фестивалів…

Кожному кроку передує попередній крок….Одним з початків мого соціального життя була бібліотека ім. Бойченка. Саме тоді я взяла участь у конкурсі для старшокласників «Дівочий світ» і стала його фіналісткою.

Конкурс проходив у м. Харкові протягом 2002–2005 років у декілька етапів. Потрібно було написати роботу, надіслати її, потім взяти участь у заходах, що проводились у межах цього конкурсу. До Харкова приїхали дівчата з усієї України. Це був мій перший вагомий життєвий успіх. Написати гарну роботу, завдяки якої я стала фіналісткою конкурсу мені допомагали у бібліотеці.

Потім я брала участь в інших конференціях, конкурсах, в тому числі і міжнародних.

Далі були інші перемоги, поїздки, конференції, тренінги… Життя завело до Києва, і свою лепту в те, як склалося моє життя внесла і Бібліотека, яка сприймається мною як щось рідне».

 

Романів (Михальонок) Ірина Сергіївна,

старший науковий співробітник

Музею «Шістдесятництва» у м. Києві, 2012 р.


Світлана Ткаченко, помічник адвоката

«Ще з 2004 року я постійно відвідую бібліотеку ім. О.М. Бойченка. Пора студентського життя асоціюється з парами в університеті, безтурботними роками і щотижневим відвідуванням улюбленої бібліотеки.Починається 2012 рік, а я з задоволенням ходила і буду ходити сюди, де завжди зустрічає привітний, ввічливий, душевний, компетентний колектив. Тут можна без проблем і швидко знайти всю необхідну літературу, періодику. Крім того, мені, як користувачу бібліотеки, надається можливість вести цікаве громадське життя, а саме: відвідувати літературні зібрання, масові заходи, знайомитися з книжковими виставками. Приміщення бібліотеки є пам’яткою архітектури і має свою неповторну ауру, яка налаштовує на плідну роботу та бажаний результат.Всім мешканцям м. Кіровограда, які ще не були в бібліотеці ім. О.М. Бойченка, та поки що не є користувачами бібліотеки, рекомендую завітати сюди і відкрити для себе новий світ книги».

Світлана Ткаченко, помічник адвоката, січень 2012 р


Леба Ірина, студентка КДПУ ім. В.Винниченка, факультет філології та журналістики

«Я навчаюсь на четвертому курсі факультету філології та журналістики в КДПУ ім. Володимира Винниченка. З першого курсу навчання у Вузі моє життя пов’язане з бібліотекою ім. О.М. Бойченка. Тут я завжди знаходжу потрібну інформацію і для підготовки до практичних занять, і до колоквіумів, і до написання курсових робіт. Життя непередбачуване. Трапляються різні цікаві і кумедні випадки. Одного разу, під час захисту курсової роботи з української мови мій науковий керівник помітила на титульній сторінці помилку. Я, звичайно, засмутилась, бо роботу потрібно було здати зараз. Допомогти мені ніхто не міг в цей момент.На виправлення помилки мені було виділено всього п’ятнадцать хвилин. Тут я згадала про бібліотеку… Дякуючи оперативній роботі працівників комп’ютерного залу, я на відмінно захистила свою курсову роботу».

Леба Ірина, студентка

КДПУ ім. В.Винниченка, факультет

філології та журналістики, 2011 рік


Любов Петліцька, студентка

«Що правди таїти – це моя улюблена бібліотека серед бібліотек м. Кіровограда. Щоразу я приходжу сюди з великим задоволенням, бо персонал тут найкращий, не раз допомагав при підготовці до екзаменів.«Ліра» – це просто спасіння для талановитих людей, які об’єдналися, щоб донести свою творчість до сердець читачів.Бібліотека ім. О.М. Бойченка допомогла мені творчо реалізуватися і не боятися читати свої твори перед аудиторією. В бібліотеці я знайшла багато друзів!»

Любов Петліцька, студентка, 2011 р.


Кузьменко Олена

«З 2008 року я є читачем обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка. Одного прекрасного дня бібліотекарі запропонували мені та моєму коханому взяти участь у конкурсній програмі «Стріла Амура» (до Дня св. Валентина). Ми цьому дуже зраділи. Цей захід, який відбувся у нашій улюбленій бібліотеці, нам сподобався. Хоч ми і не зайняли першого місця, але враження були позитивними: на цьому заході мені зробили пропозицію руки і серця…На даний момент я перебуваю у щасливому шлюбі».

Кузьменко Олена, 2011 рік

Вибрати мову сайту »