Обласна організація НСПУ

Обласний осередок Національної Спілки письменників України створено в 1984 році, а до того кіровоградські письменники входили до складу Одеської організації. І невідомо, чи була б вона взагалі, якби не наполегливість у цьому відношенні тодішнього голови Спілки письменників Павла Загребельного.
Першим відповідальним секретарем новоствореного обласного осередку було обрано Григорія Клочека, а потім організацію очолювали Володимир Панченко, Володимир Кобзар, а найдовше — від червня 1995 року до листопада 2021 р.Василь Бондар. З листопада 2021 р. обрали Надію Сергіївну Гармазій
Організація, налічуючи понад двадцять членів, продовжує свою діяльність, організовує помітні літературно-громадські акції. У 1995 році обласною організацією НСПУ спільно з «Просвітою» заснований часопис «Вежа» (перший головний редактор — Володимир Панченко). Нині редакційну раду очолює Василь Бондар. У літературно-мистецькому часописі «Вежа», що видається обсягом до трьохсот сторінок що півроку, активно друкують свої доробки не лише письменники Приінгулля, а й численні представники найрізноманітніших регіонів нашої держави.
Для найактивніших дійових осіб літературного процесу Кіровоградською обласною радою за ініціативи місцевої організації НСПУ засновано обласну літературну премію імені Євгена Маланюка.
Члени обласної організації НСПУ — це, передовсім, люди абсолютно різні як за освітою та фахом, так і політичними переконаннями та естетичними уподобаннями. Окрім професійних філологів та журналістів, у ній — шкільні вчителі, викладачі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів (навіть музичної школи), приватні підприємці, економісти, лікар, бібліотечний працівник, пенсіонери… Але, незважаючи на політичні переконання та естетичні уподобання, переважна більшість їх, гуртуючись навколо національної ідеї, готова відстоювати істинне торжество суспільно-моральних принципів.

Вибрати мову сайту »