14 червня 2013 року фахівці Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва провели методичний майстер-клас за темою «Бібліотека як осередок культурно-духовного розвитку молоді» для бібліотекарів Новоархангельського району.
Робочий тон задала доповідь директора ОЮБ ім. О.М. Бойченка Лариси Миколаївни Савенко про пріоритетні напрямки роботи бібліотек, про впровадження новітніх технологій і створення власних інформаційних продуктів і послуг, про поповнення бібліотечних фондів та запровадження нових форм і методів управління бібліотекою. Лариса Миколаївна зосередила увагу на тому, що на сьогодні завдання бібліотек, які працюють з юнацтвом полягає втому, щоб систематично працювати з молоддю, здійснювати вивчення, облік і задоволення різнобічних потреб підростаючого покоління; піклуватися про збільшення читацької аудиторії. А також бібліотека повинна розвивати роботу з популяризації своїх фондів, розширювати спектр і рекламу додаткових послуг, вести активний діалог з громадськістю.
Корисною і потрібною для слухачів, як вони самі підтвердили, була лекція «Інноваційні форми і методи популяризації книги в публічній бібліотеці» завідувача науково-методичним відділом О. М. Кісельової. Олена Миколаївна надала перевагу ігровим, інтерактивним формам спілкування, при яких у молоді розвивається прагнення до творчої, продуктивної праці, активних дій, відпрацьовуються моделі поведінки, необхідні для успішного життя.
Про сучасні тенденції інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів розповіла Л. В. Гурба , завідувач відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства Кіровоградської ОЮБ ім. О. М.Бойченка.
Особливий інтерес викликала ґрунтовна консультація завідувача відділом популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді Р.М. Твердоступ «Сучасний літературний процес та популяризація української літератури».
Жваве обговорення серед присутніх викликала консультація «Бібліотека – центр громадської активності на селі» Рєзнік Т. С., головного бібліотекаря сектору соціокультурної діяльності.
Тетяна Станіславівна акцентувала увагу бібліотекарів на тому, що бібліотека повинна постійно рекламувати свою діяльність та свої послуги, використовуючи різні методи реклами, а також поділася досвідом залучення ресурсів громади на розвиток бібліотеки на селі, перетворення її в необхідний культурно-інформаційний осередок.
Сільським бібліотекарям розповіли багато нового і корисного, що може допомогти в подальшій роботі з юнацтвом та молоддю.
Такі заходи дають прекрасну можливість обговорити наболілі проблеми, вислухати думки колег, дізнатися про те, як живуть і працюють інші бібліотеки.